LSK: wyrównany bój w hutniczym mieście dla Enea PTPS-u Piła. KSZO znów bez punktów

KSZO Ostrowiec Św. przegrał w spotkaniu 11. Kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, zdobywający tylko seta z ekipą Enea PTPS Piła (1:3). Najlepszą siatkarką spotkanie wybrana została Olga Strantzali, która zdobyła 22 punkty.

Anna Soboń
Anna Soboń
siatkarki Enea PTPS-u Piła Newspix / JAKUB BARANSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: siatkarki Enea PTPS-u Piła

Początek spotkania to wyrównana walka obu zespołów i akcja punkt za punkt. W zespole z Ostrowca Świętokrzyskiego kibice mogli już zobaczyć nową zawodniczkę KSZO -Koletę Łyszkiewicz, która w poprzednim sezonie reprezentowała pomarańczowo-czarne barwy, a teraz przeniosła się do hutniczego miasta z Grotu Budowlanych Łódź. Do stanu 6:6 żadna z drużyn nie przechyliła szali na swoją korzyść, ale po ataku Olgi Strantzali to pilanki doszły do głosu i odskoczyły na kilka oczek (8:12). Ostrowczanki wyrównały jednak (15:15, 18:18) i sympatycy siatkówki w hutniczym mieście mogli obejrzeć zacięty bój w decydujących momentach seta. lepiej tę końcówkę wytrzymał zespół z Piły i po błędzie w ataku Justyny Wojtowicz wygrały do 24.

Druga partia bardzo obiecująco zaczęła się w wykonaniu gospodyń, które po składnych akcjach prowadziły 5:2. Pilanki jednak wyrównały na 6:6 i od tego momentu zaczęły dominować na boisku (7:13, 15:22). Osiągnięta przewaga była na tyle duża, że po błędzie serwisowym Olgi Geyko kolejny set na swoim koncie zapisał zespół gości (18:25).

Trzecia partia to powtórka z poprzednich odsłon, kiedy wyrównana walka trwała do stanu 6:6. Kiedy wydawało się, że po odskoczeniu na kilka punktów ostrowiecka ekipa ma wszystko pod kontrolą (19:15), zespół gości zaczął ambitnie odrabiać straty (23:20, 24:21). Atak Swietłany Dorsman zakończył jednak tego seta do 21 i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pozostał w grze o wygraną w całym meczu.

Wyrównaną czwartą partię oglądała ostrowiecka publiczność, która ściskała kciuki za swoje siatkarki (6:6, 14:14). Dopiero w końcówce seta pilanki przycisnęły i w ostatecznym rozrachunku okazały się lepsze od pomarańczowo-czarnych, wygrywając po skutecznym ataku Marharyty Azizovej do 23 i całe spotkanie 3:1.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Enea PTPS Piła 1:3 (24:26, 18:25, 25:21, 23:25)

KSZO: Miros, Geyko, Łyszkiewicz, Słonecka, Wojtowicz, Dorsman, Kucińska (libero) oraz Oktaba, Trach.

Enea PTPS Piła: Azizova, Szpak, Kaczorowska, Strantzali, Trojan, Stenzel, Pawłowska (libero) oraz Chrzan.

MVP: Olga Strantzali (Enea PTPS Piła).

Czy Ola Strantzali zasłużenie otrzymała statuetkę MVP w spotkaniu KSZO Ostrowiec Św. - Enea PTPS Piła?