Puchar Świata siatkarek: Chiny wyraźnie lepsze w meczu na szczycie z USA

Chinki są nie do zatrzymania w Pucharze Świata siatkarek. Siódmy mecz, siódme zwycięstwo. Tym razem 3:0 z wiceliderem USA. W poniedziałek wygrały również europejskie zespoły.

Reprezentacja Chin kobiet Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Chin kobiet
Przed meczem reprezentacje Chin i USA miały identyczną liczbę punktów. Na boisku nie stoczyły jednak równorzędnego pojedynku. W pierwszym i w drugim secie Azjatki nie pozwoliły rywalkom na przekroczenie granicy 20 punktów. Trochę bardziej zacięta była trzecia partia, ale również w niej na swoim postawiły Ting Zhu i jej koleżanki. Liderka reprezentacji Chin zdążyła zdobyć 23 punkty w stosunkowo krótkim meczu. 17 atakiem, pięć blokiem i jeden zagrywką. To więcej niż dwie najlepiej punktujące Amerykanki.

Chinki to ostatnia niepokonana drużyna w Pucharze Świata. - Rywalki były silne. Zagrały dobrze w zagrywce i w przyjęciu. Nie potrafiliśmy tego przezwyciężyć. Przy dobrym odbiorze, atakujemy skutecznie, ale kiedy przeciwnik dobrze serwuje, mamy problem w ofensywie - mówi Karch Kiraly, selekcjoner USA.

W poniedziałek komplet punktów zdobyły również europejskie zespoły. Najdłużej walczyły Holenderki, których mecz z Koreą Południową zakończył się wynikiem 3:1. Trzecia w tabeli Rosja ograła 3:0 Argentynę, a piąta Serbia 3:0 Kamerun. Siatkarki z Brazylii wygrały 3:1 pojedynek o miejsce w górnej połowie tabeli z Dominikaną, a na zakończenie dnia Japonia ograła 3:0 najgorszą reprezentację pucharu Kenię. Afrykański zespół jeszcze nie zwyciężył w żadnym secie.

Następne mecze we wtorek. Do rozegrania pozostały cztery kolejki.