Asseco Resovia Rzeszów dostała kolejną lekcję. Bartłomiej Krulicki: Nie funkcjonował nam żaden element gry

Nadzieje na lepszą grę Asseco Resovii, które powstały po meczu z Grupą Azoty ZAKSA czy VERVA Warszawa Orlen Paliwa, prysły wraz ze starciem z Jastrzębskim Węglem. Rzeszowianie od rywali odbili się jak od ściany ulegając 0:3.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Bartłomiej Krulicki WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Bartłomiej Krulicki
- Nie funkcjonował nam żaden element gry - mówił na gorąco po piątkowej rywalizacji w hali Podpromie Bartłomiej Krulicki.

Asseco Resovia uległa Jastrzębskiemu Węglowi 0:3 i co gorsza w setach do 12, 20 i 15. Rzeszowianie nie mieli żadnych argumentów na grę przeciwko podopiecznym Slobodana Kovaca, a marny obraz ich gry najbrutalniej pokazuje statystyka pierwszego seta. Na 12 punktów w partii, jedynie sześć ekipa Gruszki zdobyła po własnych akcjach. Druga połowa była błędami własnymi rywala.

- Przy wyniku 7:7 popełniliśmy parę błędów przez co straciliśmy dużą serię punktową i w efekcie przegraliśmy seta do 12. W drugiej partii zebraliśmy się, ale znowu seria punktów Jastrzębskiego pod koniec wystarczyła i "poszło". W trzeciej znów zostaliśmy złapani w jednym ustawieniu i straciliśmy serię - komentował przebieg piątkowych wydarzeń środkowy Pasów.

Wspomniane przez Krulickiego serie punktowe były tym co pogrążyło Asseco Resovię. Choć każdego seta zaczynali mniej więcej tak samo, od wymiany punkt za punkt, w momencie gdy Jastrzębski zdobywał dwa, trzy punkty w serii rzeszowianie spuszczali głowy i czekali na ciosy zadane przez przeciwnika.

Na zapomnienie o meczu z Pomarańczowymi będą mieć pięć dni. 12 grudnia zmierzą się z MKS-em Będzin w zaległym spotkaniu 6. kolejki PlusLigi, gdzie liczą zapunktować w ligowej tabeli.