Liga japońska: Panasonic Panthers efektownie podsumowali rok. Nie zatrzymał ich Patryk Strzeżek

Panasonic Panthers są liderami ligi japońskiej w przerwie noworocznej. W wygranych 3:0 meczach zamykających rok poradzili sobie bez Michała Kubiaka. Reprezentant Polski opuścił między innymi starcie z klubem Patryka Strzeżka.

Michał Kubiak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Kubiak
Panasonic Panthers wygrali 11 meczów z rzędu, dzięki czemu umacniają się na prowadzeniu w lidze. Rok 2019 podsumowali efektownie zwycięstwami po 3:0 z Oitą Miyoshi oraz VC Nagano Tridents. Przeciwnicy klubu nieobecnego na boisku Michała Kubiaka nie przekroczyli bariery 20 punktów w żadnym secie.

Kubiak dostał wolne, przez co nie doszło do "polskiego" starcia w konfrontacji z Nagano. Na boisku był Patryk Strzeżek, który zdobył 15 punktów (15/26 w ataku, 58 procent). Wszyscy pozostali siatkarze klubu Strzeżka wywalczyli 18 "oczek". Podobny schemat powtarza się praktycznie co weekend.

VC Nagano Tridents przegrali na zakończenie roku dwa mecze po 0:3 i są ostatni w tabeli. Za nimi sześć porażek z rzędu. W drugim spotkaniu Strzeżek zdobył 20 punktów, z których 16 atakiem (16/43, 37 procent), a po dwa zagrywką i blokiem.