Liga japońska: Panasonic Panthers ponownie liderami. Michał Kubiak górą w "polskim" meczu

Panasonic Panthers odzyskali prowadzenie w tabeli ligi japońskiej dzięki zwycięstwom z VC Nagano Tridents i Toray Arrows.
Michał Kubiak WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak

Pokonanie ostatniego w tabeli VC Nagano Tridents nie mogło być trudnym wyzwaniem dla Panasonic Panthers, choć jeden set rozstrzygnął się dopiero w walce na przewagi. Pozostałe partie przebiegły pod dyktando faworytów, którzy zwyciężyli 3:0. Po raz trzeci w sezonie w konfrontacji klubów Michała Kubiaka i Patryka Strzeżka triumfował ten pierwszy. Indywidualnie ani jeden, ani drugi nie wiedli prymu, obaj zdobyli po 10 punktów, jednak kapitan reprezentacji Polski schował się w kwadracie rezerwowych już w drugim secie i zbierał energię na kolejny dzień.

W niedzielę Panasonic Panthers mierzyli się z mocniejszym przeciwnikiem i wygrali 3:2 z Toray Arrows. Aż trzy sety rozstrzygały się na przewagi, a ostatni punkt został zdobyty na 22:20 w tie-breaku.

Kubiak zdobył w maratońskim pojedynku 23 punkty, z których 19 atakiem (19/38, 50 procent), trzy blokiem, a jeden asem serwisowym. Polak wykonał 20 zagrywek, a odebrał 59. Był najbardziej zapracowanym w przyjęciu siatkarzem Panasonic Panthers (53 procent pozytywnego odbioru).

W nagrodę za dwa zwycięstwa klub Kubiaka jest ponownie liderem. Najwyższe miejsce w tabeli opuścił na dwa tygodnie. W niedzielę jego aktualnie najgroźniejszy przeciwnik JTEKT Stings poniósł porażkę 0:3 z Suntory Sunbirds, a Panasonic Panthers wykorzystali sytuację. Dla formalności, wyłącznie przegrywający zespół Strzeżka pozostaje ostatni.