Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oświadczenie Emilii Muchy dotyczące rozwiązania kontraktu z E. Leclerc Radomką Radom

Emilia Mucha w sezonie 2019/2020 reprezentowała barwy klubu z Radomia, tymczasem wraz z końcem lutego rozwiązano z nią kontrakt. Sama zawodniczka nie zgadza się z powodami tej decyzji, jej zdaniem ucierpiał na tym też jej wizerunek w środowisku.
Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
Emilia Mucha WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Emilia Mucha

Emilia Mucha w sezonie 2019/2020 reprezentowała barwy klubu E.Leclerc Radomka Radom, jednak ostatni mecz w barwach drużyny z Radomia rozegrała pod koniec stycznia. Jak się okazuje, dwa tygodnie temu klub zerwał kontrakt z tą zawodniczką. 

W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Emilii Muchy oświadczenie, w którym podważa ona powody rozwiązania kontraktu przez klub i zauważa, że ucierpiał na tym również jej wizerunek. 

Treść oświadczenia zawodniczki:


W związku z zaistniałą sytuacją pragnę poinformować, że dnia 29.02.2020 roku mój kontrakt został wypowiedziany przez władze klubu E. Leclerc Radomka Radom. W otrzymanym oświadczeniu dotyczącym rozwiązania umowy zarzuca się mojej osobie czyny, które stawiają mnie w negatywnym świetle.

Chciałabym zdementować pomówienia, które niekorzystnie wpływają na mój wizerunek. Nie jestem zawodniczką, która wprowadza do drużyny złą atmosferę. Pomimo dość długiego stażu i wielu rozegranych sezonów, nigdy od poprzednich pracodawców nie usłyszałam tego typu zarzutów, jak również nie złamałam zapisów znajdujących się w kontrakcie. Nigdy nie odmówiłam gry w żadnym meczu, podejmowałam nawet ryzyko pogłębienia się kontuzji.

Dbając o dobro mojego imienia, które zostało naruszone, postanowiłam udostępnić informacje odnośnie zerwanego kontraktu, ponieważ moim zdaniem takie zachowanie ze strony władz klubu nie powinno mieć miejsca w profesjonalnym sporcie. Uważam, że klub rozwiązał umowe bezpodstwanie, ponadto nie spełnił zapisów zawartych w kontrakcie.


Emilia Mucha poprzednie cztery sezony spędziła w Bielsku-Białej.W 2016 roku została po raz pierwszy powołana do reprezentacji Polski, z którą w minionym roku wraz z biało-czerwoną kadrą wygrała turniej Montreux Volley Masters.

Zobacz również:
Koronawirus. Siatkarze i siatkarki apelują: "Zostań w domu!"
Koronawirus paraliżuje czołowe siatkarskie rozgrywki - zróżnicowane reakcje

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Czy pozyskanie nowego sponsora tytularnego wpłynie na wizerunek Ligi Siatkówki Kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×