Siatkówka. PlusLiga. Jastrzębski Węgiel nie dał szans Asseco Resovii

Sobotnie starcie Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią było anonsowane jako hit kolejki. Rzeszowianie, z wyjątkiem premierowej partii, nie potrafili jednak postawić się rywalom. Z kolei jastrzębianie grali jak z nut i zwyciężyli bez straty seta.

Arkadiusz Dudziak
zawodnicy Jastrzębskiego Węgla PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: zawodnicy Jastrzębskiego Węgla
Dla siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów sobotnie starcie było pierwszym meczem w sezonie. Z kolei zawodnicy Jastrzębskiego Węgla na inaugurację rozgrywek pokonali na wyjeździe Aluron CMC Warte Zawiercie po tie-breaku.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli rzeszowian, którzy wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę. Gospodarze jednak błyskawicznie ją zniwelowali. Podopieczni Luke'a Reynoldsa poszli za ciosem, dzięki błędom rywali mieli dwa "oczka" przewagi. Taki dystans między drużynami utrzymywał się przez długi czas. W samej końcówce asem serwisowym popisał się Yacine Louati i gospodarze mieli aż trzy piłki setowe. Wykorzystali pierwszą z nich, premierową partię zakończył atakiem po prostej Mohammed Al Hachdadi.

Jastrzębianie nie stracili animuszu i świetnie weszli także w kolejną osłonę spotkania. Mocne zagrywki Jurija Gladyra oraz Mohammeda Al Hachdadiego dały im prowadzenie (5:2). Zdeprymowani rzeszowianie zaczęli popełniać coraz więcej błędów i dystans wzrósł do pięciu "oczek". Przejezdni poprawili swoją grę, asa dołożył Karol Butryn, co pozwoliło im złapać kontakt z przeciwnikami. Po chwili gospodarze ponownie zaczęli mocno zagrywać, wykorzystywali swoje okazje w kontrze i odbudowali zaliczkę z początku seta. W końcówce jastrzębianie zdominowali rywali i wygrali aż 25:16.

Początek kolejnego seta miał dość wyrównany przebieg. Obie drużyny wymieniały się prowadzeniem, ale żadna z nich nie potrafiła zbudować trwałej przewagi. Dopiero świetne zagrywki Lukasa Kampy sprawiły, że gospodarze prowadzili trzema punktami (10:7). Później stopniowo powiększali przewagę. Trener Alberto Giuliani próbował ratować się zmianami i przyniosły one pozytywny skutek, bo za sprawą ataku Damiana Domagały różnica się zmniejszyła (14:16). Asy serwisowe Tomasza Fornala pozbawiły rzeszowian nadziei na zwycięstwo. Wygraną gospodarzy przypieczętował blokiem Jurij Gladyr.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

Jastrzębski: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero)

Resovia: Krulicki, Drzyzga, Jendryk, Čebulj, Butryn, Täht, Potera (libero) oraz Szerszeń, Domagała, Woicki

MVP: Mohammed Al Hachdadi

Czytaj również:
TAURON Liga. Sensacji nie ma końca. Mistrzynie Polski na deskach w Legionowie
TAURON Liga. ŁKS Commercecon - BKS Stal. Falstart Łódzkich Wiewiór. Triumf bielszczanek bez straty seta

Czy Jastrzębski Węgiel znajdzie się na podium PlusLigi?