Superpuchar Włoch: ekipy Sir Safety Conad Perugia i Cucine Lube Civitanova zameldowały się w finale

Zacięte boje w rewanżowych meczach półfinałowych Superpucharu Włoch. Sir Safety Conad Perugia (Wilfredo Leon) przegrała z Leo Shoes Modena po tie-breaku, ale w pierwszym starciu wygrała 3:0. Natomiast Cucine Lube awansowało po "złotym secie".

Tomasz Rosiński
Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Wilfredo Leon podobnie jak w poprzedniej konfrontacji obydwu drużyn był jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym zawodnikiem na boisku. Po tym jak drużyna z Perugii doprowadziła do remisu 2:2 w setach (wówczas ekipa Sir Safety zapewniła sobie awans do finału rozgrywek), reprezentant Polski opuścił plac gry z dorobkiem 21 punktów, przy 52-procentowej skuteczności w ataku.

Co prawda modeńczycy triumfowali w tie-breaku, a zarazem w całym meczu, ale już wcześniej było wiadomo, że pożegnają się ze zmaganiami o Superpuchar Włoch 2020.

Jeszcze ciekawiej było podczas spotkania Cucine Lube Civitanova z Itasem Trentino. Tam losy awansu rozstrzygnęły się dopiero w dodatkowej, szóstej odsłonie, w której lepsi okazali się gospodarze.

Wyniki meczów rewanżowych 1/2 finału Superpucharu Włoch:

Leo Shoes Modena - Sir Safety Conad Perugia 3:2 (25:22, 25:20, 14:25, 26:28, 15:12)
Najwięcej punktów: dla Leo Shoes Modena - Nemanja Petrić (15), Daniele Mazzone (12); dla Sir Safety Conad Perugia - Wilfredo Leon (21), Sebastian Sole (12), Oleg Płotnicki (12), Sharone Vernon-Evans (12).

W pierwszym meczu: 3-0 dla Sir Safety Conad Perugia.
Awans: Sir Safety Conad Perugia.

Cucine Lube Civitanova - Itas Trentino 3:2 (25:18, 22:25, 25:19, 20:25, 15:12) "złoty set": 15-12
Najwięcej punktów: dla Cucine Lube Civitanova - Joandry Leal (19); dla Itasu Trentino - Dick Kooy (22), Nimir Abdel-Aziz (22).

W pierwszym meczu: 3-2 dla Itasu Trentino.
Awans: Cucine Lube Civitanova.

***

Finał Superpucharu Włoch:

Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Conad Perugia / 25 września 2020 r., godz. 21:00

-> PlusLiga. Siatkarze Asseco Resovii nie pozostawiają złudzeń. "W żadnym z setów nie mieliśmy najmniejszych szans"
-> PlusLiga. Trefl Gdańsk. Wielkie nazwiska zastąpiły odchodzących liderów. Wlazły twarzą nowego projektu Winiarskiego

Czy Sir Safety Conad Perugia wywalczy Superpuchar Włoch 2020?