Superskrzydłowe, czyli szóstka 4. kolejki Tauron Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: atakuje Alexandra Lazić
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: atakuje Alexandra Lazić
zdjęcie autora artykułu

To kolejna z szóstek, którą - ze względu na przekładane mecze - musieliśmy budować na raty. Przypomnijmy więc, kto najbardziej zachwycił nas w 4. kolejce Tauron Ligi siatkarek.

Rozgrywająca: Julia Nowicka (Grot Budowlani Łódź) [3]*

Hitowy mecz z E.Leclerc Moya Radomką Radom miał bardzo różne fazy i różne bohaterki. Sztuką rozgrywającej Grot Budowlanych Łódź był dobór odpowiednich koleżanek w ataku w odpowiednim momencie. A zwłaszcza w końcówce tie-breaka, w którym - wydawałoby się - łodzianki się już nie podniosą. Zwycięstwo ekipy trenera Błażeja Krzyształowicza sprawiło, że do szóstki kolejki zaprosiliśmy Julię Nowicką.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Atakująca: Monika Gałkowska (Energa MKS Kalisz) [1]*

Trener Jacek Pasiński wielokrotnie powtarzał na początku sezonu: "ja mam pomysł na tę zawodniczkę!". I rzeczywiście w meczu z Jokerem Świecie tak było. Tym razem to Monika Gałkowska, a nie Julia Szczurowska zaprezentowała się na boisku. Zdobyła 26 punktów, z czego 20 atakiem, 4 blokiem i 2 zagrywką.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

ZOBACZ WIDEO Marcin Najman usunięty z Fame MMA. "Wszyscy widzowie byli bardzo rozczarowani tym, co zobaczyli"

Środkowa: Kamila Witkowska (#VolleyWrocław) [1]*

Wrocławianki swoje spotkanie 4. kolejki z Enea PTPS-em Piła rozegrały dopiero 25 listopada, czyli półtora miesiąca po domyślnym terminie meczu (więcej o nim przeczytasz TUTAJ). A akurat trafiło na okres, w którym Kamila Witkowska stała się motorem napędowym ekipy z Dolnego Śląska. Była najlepiej punktującą zawodniczką w zespole. Zdobyła 15 oczek, z czego ponad połowę samym blokiem.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Środkowa: Weronika Centka (Energa MKS Kalisz) [2]*

Od początku sezonu reprezentacyjna (już) środkowa robi na nas bardzo pozytywne wrażenie. Obok Moniki Gałkowskiej była motorem napędowym swojego zespołu w starciu z Jokerem w Świeciu. Wynik 15/20 w ataku sprawia, że jesteśmy w stanie wybaczyć brak punktowego bloku. Przecież wiemy, że blok pasywny to też kawał roboty środkowej.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Przyjmująca: Alexandra Lazić (Developres SkyRes Rzeszów) [1]*

Wygląda na to, że rywalizacja na lewym skrzydle w ekipie z Podkarpacia będzie w tym sezonie bardzo zacięta. Do samego końca zastanawialiśmy się, czy wstawić do naszej drużyny Szwedkę czy może jednak grającą z nią po przekątnej Jelenę Blagojević. Zdecydowały parametry w polu zagrywki oraz fakt, że Lazić była nieco bardziej "obciążona" zagrywką. Ale jej koleżanka z drużyny czeka w gotowości w kwadracie dla rezerwowych.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Przyjmująca: Aleksandra Wójcik (ŁKS Commercecon Łódź) [1]*

Sama zawodniczka potrzebowała meczu, w którym się nieco odblokuje. A ten w końcu nadszedł w czwartej kolejce, gdy Łódzkie Wiewióry pokonały u siebie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Przyjęła aż 39 zagrywek w czterosetowym spotkaniu i nie popełniła przy tym żadnego błędu. A o tym, że jej się nie drażni, niech świadczy fakt, że była najskuteczniejszą ze skrzydłowych w tym spotkaniu.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Libero: Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź) [1]*

Od początku sezonu prezentuje bardzo dobry poziom w przyjęciu, ale też w obronie. Gdyby iść zgodnie z kolejkami, napisalibyśmy, że pomogła Grot Budowlanym się przełamać, ale akurat łodzianki swój mecz czwartej kolejki z E.Leclerc Moya Radomką Radom rozegrały później. Nie zmienia to faktu, że Maria Stenzel swoją postawą zasłużyła na miejsce w szóstce tej serii gier.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Ławka rezerwowych: 

Katarzyna Skorupa (E.Leclerc Moya Radomka Radom), Jovana Brakocević (Grupa Azoty Chemik Police), Bruna Honorio Marques (E.Leclerc Moya Radomka Radom), Nadja Ninković (ŁKS Commercecon Łódź), Agnieszka Kąkolewska (Grupa Azoty Chemik Police), Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów), Veronica Jones-Perry (Grot Budowlani Łódź)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)