Puchar Włoch: sam Wilfredo Leon to za mało, trofeum dla Cucine Lube Civitanova

W spotkaniu finałowym Pucharu Włoch reprezentant Polski Wilfredo Leon pokazał się z dobrej strony, ale jego Sir Safety Conad Perugia musiała uznać wyższość Cucine Lube Civitanova (1:3).

Tomasz Rosiński
Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Zespół z Perugii przegrał dwa ostatnie starcia z Cucine Lube i liczył, że w niedzielę uda mu się przerwać zwycięską serię rywala, ale nie zrealizował swojego celu.

Podopieczni Ferdinando De Giorgiego zaprezentowali się zdecydowanie lepiej od ekipy prowadzonej przez Vitala Heynena i triumfowali w czterech setach, sięgając po Coppa Italia.

Lube do tej wygranej poprowadziło trio: Joandry Leal (17 pkt) - Robertlandy Simon (17 pkt) - Kamil Rychlicki (15 pkt).

Natomiast najwięcej punktów dla Sir Safety - dwadzieścia jeden - zdobył Leon, który atakował na poziomie 50 procent.

Puchar Włoch, finał:

Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:17, 18:25, 25:17, 25:17)
Najwięcej punktów: dla Cucine Lube Civitanova - Joandry Leal (17), Robertlandy Simon (17), Kamil Rychlicki (15); dla Sir Safety Conad Perugia - Wilfredo Leon (21), Thijs Ter Horst (9).

-> PlusLiga. Licznik zatrzymany. Asseco Resovia Rzeszów pierwszym pogromcą Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle!
-> PlusLiga: Trefl Gdańsk bez szans w starciu z Indykpolem AZS Olsztyn

Czy Sir Safety Conad Perugia zostanie mistrzem Włoch 2020/2021?