Liga Narodów. Pięciosetowy bój Turczynek. Tajlandia bez szans w starciu z Japonią

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dogukan Keskinkilic/Anadolu Agency/ / Na zdjęciu: Zehra Gunes i Ebrar Karakurt

Pięć setów było potrzebnych, aby wyłonić triumfatorki meczu Turcja - Serbia. Ostatecznie, po zaciętym meczu, górą były podopieczne Giovanniego Guidettiego. Zdecydowane zwycięstwo odniosły Japonki.

We wtorek rozpoczęły się zmagania w ramach siatkarskiej Ligi Narodów. Mecze odbywać się będą w dwóch sesjach - porannej i wieczornej. W obu przeprowadzone zostaną po cztery spotkania.

Najciekawszy był jak do tej pory pojedynek Turczynek z Serbkami. Potrzebne było aż pięć setów, aby ostatecznie wyłonić triumfatorki. Wcześniej rywalizacja toczyła się set za set. W piątej partii szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła ekipa dowodzona przez trenera Giovanniego Guidettiego.

Trzy pozostałe mecze były dość jednostronne. Niespodziewanie aż 0:3 Belgijki przegrały z Holenderkami, tylko w jednym secie zdobywając powyżej 20 punktów.

Po rozegraniu porannej sesji na czele tabeli znalazły się reprezentantki Japonii, które zdecydowanie pokonały Tajlandię, która typowana jest do roli czerwonej latarnii w rozgrywkach.

Wyniki 1. dnia Ligi Narodów:

Holandia - Belgia 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

Holandia: Buijs, Baijens, Dambrink, Daalderop, Timmerman, Bongaerts, Schoot (libero) oraz Korevaar

Belgia: Van Gestel, Janssens, I. Van de Vyver, Herbots, Sobolska, Guilliams, Rampelberg (libero) oraz Van Avermaet, Stragier

Turcja - Serbia 3:2 (25:21, 18:25, 25:23, 22:25, 16:14)

Turcja: Hande, Yasemin, Boz, Tugba, Erdem, Aydemir Akyol, Akoz (libero) oraz Cansu, Ercan, Meliha, Ebrar, Kalac

Serbia: Lazović, Kocić, Carić, Lozo, Medić, Djordević, Djurdević (libero) oraz Savić, Mirosavljević

Niemcy - Rosja 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

Niemcy: Janiska, Weitzel, Drewniok, Orthmann, Schoelzel, Imoudu, Pogany (libero) oraz Kaestner, Poll, Vanjak, Alsmeier

Rosja: Woronkowa, Fietisowa, Gonczarowa, Koszeliewa, Koroliewa, Starcewa, Zajcewa (libero) oraz Małygina, Fiedorowcewa, Browkina, Kapustina, Smirnowa

Japonia - Tajlandia 3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

Japonia: Ishikawa, Araki, Kurogo, Koga, Shiamura, Momii, Kobata (libero), Ishii, Tashiro, Hayashi

Tajlandia: Nootsara, Onuma, Karina, Malika, Wilavan, Pleumjit, Piyanut (libero) oraz Sirima, Tapaphaipun (libero), Pattiya

Czytaj także:Startuje Liga Narodów w bańce. Miesiąc walki w izolacji od świata. Polki z Włoszkami na początekNowy rozgrywający Indykpolu AZS-u Olsztyn. Przyjmujący zostaje w Treflu, skład gdańskiej drużyny zamknięty