Niemiecki środkowy w Cuprum, Jakubiszak przechodzi do Indykpolu AZS-u. Kolejne odejścia z Czarnych

Szymon Jakubiszak zamienił Cuprum na Indykpol AZS Olsztyn. Klub z Lubina błyskawicznie dokonał jednak uzupełnienia składu na środku siatki i sprowadził reprezentanta Niemiec, uczestnika tegorocznej Ligi Narodów. Kolejni zawodnicy odeszli z Czarnych.

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Szymon Jakubiszak WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Szymon Jakubiszak
W minionym sezonie Szymon Jakubiszak reprezentował barwy Cuprum Lubin. Zmagania rozpoczął jako przyjmujący, jednak później zmienił pozycję na środkowego. Rozegrał wszystkie 26 spotkań w koszulce Miedziowych, w trakcie których zdobył 143 punkty - 111 atakiem, 26 blokiem i sześć zagrywką. W nadchodzących rozgrywkach zagra w Indykpolu AZS-ie Olsztyn.

- Indykpol AZS Olsztyn wybrałem głównie ze względów sportowych - przyznaje 23-latek. - Myślę, że w tym klubie mogę podnieść swoje umiejętności. Wspaniałe jest również miasto Olsztyn, które bardzo mi się podoba - cieszę się, że będę mógł tutaj mieszkać. W przyszłym sezonie będę chciał jak najwięcej grać i pokazać się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że dostanę swoje szanse, które wykorzystam - dodaje siatkarz w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej Akademików. Jego kontrakt z klubem z Kortowa będzie obowiązywał przez dwa lata.

Cuprum błyskawicznie uzupełniło skład po odejściu Jakubiszaka. Nowym środkowym Miedziowych został bowiem Florian Krage, reprezentant Niemiec, biorący obecnie udział w Lidze Narodów, rozgrywanej w Rimini. Przez ostatnich pięć sezonów 24-latek występował w SVG Luneburg, wcześniej - w VfL Pinneberg. Nadchodzące rozgrywki będą więc dla niego pierwszymi poza granicami kraju.

ZOBACZ WIDEO: Droga do Tokio: Małachowski i Włodarczyk

- Jestem ogromnie podekscytowany! To będzie zdecydowanie duży krok naprzód z punktu widzenia siatkówki, bo liga jest znacznie silniejsza. Liczę na rozwój swoich umiejętności siatkarskich, bo żeby konkurować z innymi zespołami, zawsze trzeba grać jak najlepiej - nie ukrywa Krage w wypowiedzi dla strony internetowej Miedziowych.

Do Jastrzębskiego Węgla dołączył z kolei Jakub Macyra, w ostatnim sezonie zawodnik AZS-u AGH Kraków. - Moim celem jest przede wszystkim rozwój i udowodnienie, że sam sobie zapracowałem na to miejsce i pokazanie, że potrafię grać w siatkówkę na wysokim poziomie. Jest to dla mnie ogromna szansa, ale i zaszczyt, że będę mógł występować w drużynie mistrza Polski - zaznacza nowy środkowy.

Siatkarza na tę pozycję pozyskał również GKS Katowice. Chodzi o Jakuba Lewandowskiego, byłego gracza Mickiewicza Kluczbork. - Kuba Lewandowski to bardzo utalentowany, młody zawodnik, który z bardzo dobrej strony pokazał się w dwóch ostatnich sezonach pierwszej ligi. Liczymy, że będzie cennym wsparciem dla bardziej doświadczonych środkowych naszej drużyny - mówi Jakub Bochenek, dyrektor GieKSy.

Z Cerradu Enei Czarnych Radom odchodzą Wiktor Josifow i Bartosz Zrajkowski. Pierwszy z nich rozegrał w barwach Wojskowych 26 spotkań, zdobywając łącznie 181 punktów. Natomiast rezerwowy rozgrywający pojawił się na parkiecie w 17 meczach, debiutując w PlusLidze.

Czytaj także:
>> Liga Narodów. Awans do półfinału jest, ale w ocenach pojawiły się dwójki. Nie wszystkich można chwalić
>> Liga Narodów. Polacy rozbili Irańczyków po kuriozalnym meczu i są w półfinale

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×