KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tine Urnaut nie zagra w Jastrzębskim Węglu. "To nieprofesjonalne i nieetyczne"

Tine Urnaut, chociaż zawarł z Jastrzębskim Węglem kontrakt na dwa kolejne sezony, ostatecznie nie zagra w zespole mistrza Polski. Słoweniec postanowił rozwiązać umowę z JW i będzie występował w rosyjskim Zenicie Sankt Petersburg.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Tine Urnaut WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Tine Urnaut
Jastrzębski liczył, że Urnaut będzie stanowił o jego sile, ale tak się nie stanie. Kapitana reprezentacji Słowenii skusiła oferta finansowa Zenitu.

- Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że zawodnik Tine Urnaut zwrócił się do naszego Klubu z prośbą o rozwiązanie - na zasadzie porozumienia stron - wiążącej nas umowy. Przyznajemy, że czujemy się tą sytuacją mocno zaskoczeni i zdegustowani, gdyż Tine Urnaut zawarł z Jastrzębskim Węglem umowę, która miała obowiązywać na dwa najbliższe sezony. Transfer słoweńskiego zawodnika do naszego Klubu został oficjalnie ogłoszony przez nasz Klub w dniu 10 czerwca 2021 roku - poinformował w sobotę JW.

- Aktualnie Tine Urnaut nie zamierza bronić barw Jastrzębskiego Węgla, gdyż chce występować w rosyjskim klubie Zenit Sankt Petersburg, o czym poinformował nasz Klub. Swoją decyzją kapitan reprezentacji Słowenii postawił nasz Klub w bardzo trudnej sytuacji. Tine Urnaut miał być jedną z kluczowych postaci w zespole dowodzonym przez trenera Andreę Gardiniego - zakomunikował złoty medalista PlusLigi 2020/2021.

ZOBACZ WIDEO: To kluczowy aspekt podczas igrzysk w Tokio? "Nie będzie kontaktu z innymi ludźmi"

- Jednocześnie wyrażamy naszą głęboką dezaprobatę dla tego typu praktyk, tym bardziej że jako Klub mamy przykre doświadczenia z przeszłości w tym zakresie. Jak głosi łacińska sentencja: "Pacta sunt servanda" ("Umów należy dotrzymywać"). Zachowanie Tine Urnauta uznajemy za nieprofesjonalne, nieetyczne i naszym zdaniem nie przystoi kapitanowi reprezentacji swojego kraju - obwieścił Jastrzębski Węgiel, który teraz musi poszukiwać przyjmującego w miejsce Tine Urnauta.

Czytaj też:
-> Rozpoczął się turniej siatkarzy. Włosi wrócili z dalekiej podróży
-> Tokio 2020. Polska - Iran. Wróg in Rio. "Dlaczego Polacy tak bardzo nas nienawidzą?"

Czy Jastrzębski Węgiel obroni w kolejnym sezonie tytuł mistrza Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×