Niespodzianki we Wrocławiu nie było. Zwycięzcę wyłoniły trzy sety

#VolleyWrocław pokonał przed własną publicznością 3:0 Joker Świecie. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Izabela Bałucka.

Jakub Fordon
siatkarki #VolleyWrocław WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki #VolleyWrocław
Mimo ostatniej porażki z Grupa Azoty Chemikiem Police #VolleyWrocław podchodził do spotkania z Jokerem Świecie w roli faworyta. U siebie wrocławianki radzą sobie lepiej niż na wyjazdach. Ich dzisiejsze rywalki wygrały dotychczas tylko dwa mecze, rozgrywane przed własną publicznością.

Od samego początku na prowadzeniu był zespół ze Świecia, który zbudował pięciopunktową przewagę, przez co o pierwszy czas w meczu poprosił Mateusz Żarczyński. Po tym, jak parkiet opuściła Paulina Brzoska trzy punkty z rzędu zdobyły gospodynie i o przerwę poprosił szkoleniowiec gości. Zimną krew w końcówce pierwszej partii zachowały wrocławianki, które wygrały premierowego seta 25:23 po nieskutecznym ataku Vangeliyi Rachkovskiej.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się wyrównanie, w końcu jednak gospodynie objęły trzypunktowe prowadzenie, a po skutecznym ataku Karoliny Fedorek o czas poprosił trener Jokera Świecie. Nie wybiło to z rytmu wrocławianek, które skutecznie powiększały przewagę. #VolleyWrocław bez problemu zgarnął kolejną partię wygrywając 25:16, a seta zakończyła Natalia Murek.

Prowadzące już 2:0 w całym spotkaniu wrocławianki lepiej rozpoczęły trzecią partię, asem serwisowym popisała się Marta Wellna i przy wyniku 6:2 o przerwę poprosił szkoleniowiec drużyny ze Świecia. Jego podopieczne wciąż nie były w stanie zatrzymać napędzających się gospodyń, które powiększały swoją przewagę. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie Natalia Murek zakończyła trzeciego, a zarazem ostatniego seta w tym spotkaniu. #VolleyWrocław zwyciężył 25:18, a w całym spotkaniu 3:0.

#VolleyWrocław - Joker Świecie 3:0 (25:23, 25:16, 25:18)

#VolleyWrocław: Murek, Bałucka, Stancelewska, Kossanylova, Fedorek, Kaczmar, Bodasińska (libero) oraz Wellna, Hawryła, Chorąża

Joker: Zaborowska, Rachkovska, Gawlak, Sikorska, Twardowska, Brzoska, Jagła (libero) oraz Nowak (libero), Skrzypkowska, Oliveira, Michalewicz

MVP: Izabela Bałucka (#VolleyWrocław)