Trwa niesamowita passa beniaminka

W minionym tygodniu zostały rozegrane dwie kolejki Tauron 1. Ligi mężczyzn. W większości faworyci nie zawiedli. Świetną serię kontynuuje beniaminek.

Anna Bagińska
piłka do siatkówki WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłka do siatkówki
W kończącym się właśnie tygodniu zostały rozegrane aż dwie kolejki Tauron 1. ligi. W środę i czwartek awansem odbyły się mecze piętnastej serii gier, a w weekend już planowo dziesiątej. Po tych spotkaniach kilka ekip ma sporo powodów do zadowolenia. Swoją niemoc przełamała ZAKSA Strzelce Opolskie i pokonała 3:2 zespół z Częstochowy. Wprawdzie w kilka dni później opolanie gładko przegrali z MKS-em Będzin, ale zmniejszyli dystans do przedostatniego miejsca. Z kolei w sobotnim meczu złą passę zakończyli siatkarze Avii Świdnik, którzy po trzech kolejnych porażkach pokonali w czterech setach podopiecznych Piotra Gruszki.

Po dwie wygrane po tym tygodniu dopisały do dorobku Lechia Tomaszów Mazowiecki, BKS Visła Proline Bydgoszcz i Legia Warszawa. Podopieczni Bartlłomieja Rebzdy pokonali KPS Siedlce w trzech setach, zaś w czterech SMS PZPS Spała. Bydgoszczanie bez większych problemów poradzili sobie z Krispolem Września i SPS Chrobry Głogów. Zwycięską passę kontynuuje Legia Warszawa. Po pokonaniu zespołu ze Spały i Olimpii Sulęcin, tegoroczny beniaminek może pochwalić się serią pięciu kolejnych zwycięstw.

Wyniki 15. kolejki Tauron 1. ligi mężczyzn:
SPS Chrobry Głogów - Mickiewicz Kluczbork 1:3 (25:17, 15:25, 22:25, 25:27)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - KPS Siedlce 3:0 (25:21, 27:25, 25:21)
Polski Cukier AVIA Świdnik - AZS AGH Kraków 1:3 (25:20, 12:25, 25:27, 24:26)
ZAKSA Strzelce Opolskie - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (26:28, 25:15, 25:20, 22:25, 16:14)
Olimpia Sulęcin - Chemeko-System Gwardia Wrocław 2:3 (24:26, 25:19, 25:20, 12:25, 11:15)
Krispol Września - BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3 (20:25, 19:25, 17:25)
Legia Warszawa - SMS PZPS Spała 3:2 (25:21, 25:20, 21:25, 23:25, 15:10)
BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin 3:1 (22:25, 25:20, 25:17, 27:25)

Wyniki 10. kolejki Tauron 1. ligi mężczyzn:
Mickiewicz Kluczbork - Krispol Września 1:3 (23:25, 14:25, 27:25, 17:25)
MKS Będzin - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:12, 25:20, 25:14)
Legia Warszawa - Olimpia Sulęcin 3:1 (26:28, 25:14, 25:23, 25:20)
SMS PZPS Spała - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (22:25, 25:15, 24:26, 14:25)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - SPS Chrobry Głogów 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:17)
KPS Siedlce - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:2 (21:25, 25:23, 20:25, 26:24, 15:11)
Exact Systems Norwid Częstochowa - Polski Cukier Avia Świdnik 1:3 (25:20, 24:26, 34:36, 23:25)
BBTS Bielsko Biała - AZS AGH Kraków – 30.12.2021 r.