Turecki klub rzucił wyzwanie włoskim mocarzom

W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarze Fenerbahce Stambuł wygrali 3:0 z AC Cannes. Ten wynik podbudował ich przed konfrontacjami z głównymi kandydatami do awansu z Włoch.

mecz Fenerbahce HDI Stambuł - AC Cannes Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: mecz Fenerbahce HDI Stambuł - AC Cannes
Konfrontacja w Stambule rozpoczęła rywalizację w grupie E. Siatkarze Fenerbahce oraz Cannes są zapewne świadomi, że punktowanie w towarzystwie włoskich rywali Itasu Trentino oraz Sir Sicoma Monini Perugii będzie skomplikowane. Dlatego tak ważne było dla nich zwycięstwo w pierwszym, bezpośrednim meczu.

Fenerbahce od lat próbuje nawiązać w Lidze Mistrzów do sukcesów odnoszonych przez kobiece drużyny z tego samego miasta. Pojedyncze zwycięstwa, nawet okazałe, nie przekładają się na większe osiągnięcia. Być może w tym sezonie nadejdzie przełamanie.

W pierwszym secie drużyna z Turcji wygrała w nerwowej walce na przewagi 28:26, a zwycięstwem 25:21 w drugiej partii postawiła przeciwnika z Francji pod ścianą.

Siatkarze Fenerbahce zwietrzyli szansę na zdobycie kompletu punktów i choć trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia gości, to już w centralnej części partii ponownie z przodu byli gracze znad Bosforu. Ostatecznie wygrali 25:22 po zdobyciu trzech punktów z rzędu na koniec seta. W ich szeregach byli między innymi znani z PlusLigi, Seyed Mohammad Mousavi, Salvador Hidalgo Oliva oraz Yacine Louati.

Fenerbahce HDI Stambuł - AC Cannes 3:0 (28:26, 25:21, 25:22)

Czy Fenerbahce Stambuł zajmie wyższe miejsce niż AC Cannes w grupie Ligi Mistrzów?