LM: Vero Volley Monza bez kłopotów. Magdalena Stysiak tym razem na lewym skrzydle

Do niespodzianki nie doszło, bo nie było ku temu żadnych podstaw. Pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń odniosły siatkarki Vero Volley Monza. Zespół Magdaleny Stysiak rozbił w trzech setach francuski ASPTT Miluza.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki Vero Volley Monza Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Vero Volley Monza
Po porażce 1:3 z VakifBankiem Stambuł w ekipie triumfatorek Pucharu CEV z poprzedniego sezonu panował ogromny niedosyt, bo ekipa trenera Marco Gaspariego była w stanie i powinna urwać hegemonowi z Turcji co najmniej punkt. Tę złość widzieliśmy podczas środowego starcia z mistrzyniami Francji.

Magdalena Stysiak rozpoczęła to spotkanie w wyjściowej szóstce, ale tym razem zagrała na przyjęciu. I już w pierwszej odsłonie była mocno obciążona zagrywką, bo aż jedenastokrotnie rywalki kierowały piłki wprowadzane do gry w jej stronę. Ale za to w ataku brylowały jej koleżanki - Hanna Dawyskiba i Lise van Hecke. Sama Anna Haak po drugiej stronie siatki wypruwała sobie żyły, ale to było za mało. Siatkarki z Monzy wygrały 25:20.

Zespół z Miluzy był najbliżej doścignięcia przeciwniczek w drugiej partii, kiedy to w okolicach, o których niegdyś powiedzielibyśmy "druga przerwa techniczna" przegrywały różnicą zaledwie trzech punktów (13:16). W kluczowym fragmencie gry do zdobywania punktów podłączyła się także Stysiak, która po 51 minutach walki mogła cieszyć się z prowadzenia w całym meczu 2:0 po wygranej do 17.

Trzecia partia to już było dopełnienie formalności. Ekipie trenera Francoisa Salvagniego w ataku nie wychodziło kompletnie nic, co w starciu z drużyną pokroju Vero Volley musi skończyć się tragicznie. I tak też się stało. ASPTT został rozbity 25:12 i po 71 minutach w Monzy było już po wszystkim.

W następnej serii gier, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia siatkarki z Miluzy zagrają u siebie z VakifBankiem Stambuł, a Magdalena Stysiak i spółka podejmą fińskie LP Salo.

Tymczasem inny zespół z Turcji, Fenerbahce Opet Stambuł wygrał w środę w Płowdiwie z Maritzą w czterech setach, dzięki czemu wskoczył na prowadzenie w grupie D. W tym samym czasie drużyna THY Stambuł w grupie C uległa po tie-breaku Dynamo Moskwa.

Vero Volley Monza - ASPTT Miluza 3:0 (25:20, 25:17, 25:12)

Vero Volley: Orro, Stysiak, Danesi, van Hecke, Dawyskiba, Candi, Parrocchiale (libero) oraz Lazović, Boldini, Bole, Zakchaiou.

ASPTT: Viggars, Haak, Olinga-Andela, Drewniok, Coneo, van Avermaet, Soldner (libero) oraz Vanjak, Lamprousi, Kastner, Novaković, Jaegy.