Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Ignaczak mocno o przeciwnikach szczepień na COVID-19. "To jest k... skandal!"

Krzysztof Ignaczak, przyjaciel zmarłego tragicznie przed laty Arka Gołasia, skomentował skandaliczną pomyłkę podczas manifestacji w Poznaniu. - Powinien mieć spokój, tyle lat już minęło - grzmi na łamach natemat.pl.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Krzysztof Ignaczak WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Krzysztof Ignaczak
Kilka dni temu ulicami Poznania przeszedł marsz przeciwników szczepionek na COVID-19. Jeden z transparentów zszokował obserwatorów. Na zdjęciu pomyłkowo umieszczono bowiem tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym w 2005 r. siatkarza Arkadiusza Gołasia.

Zamiast Gołasia miała pojawić się tam podobizna zmarłego hokeisty Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ, Krzysztofa Steligi. Odszedł nagle, w wieku 32 lat. Manifestujący podnosili, że w ostatnich miesiącach zmarło nagle wielu młodych ludzi, w tym sportowców, którzy byli zaszczepieni na COVID-19 (więcej TUTAJ).

Do sprawy w rozmowie z portalem natemat.pl odniósł się Krzysztof Ignaczak, były siatkarz i przyjaciel Gołasia. Padły przy tym bardzo mocne słowa.

- Docierały do mnie głosy o tym zdjęciu i o tym, co się stało. Tak nie wolno, to jest k... skandal. Cała ta sprawa dotknie rodzinę i żonę Arka, być może zdecydują się odnaleźć tych, którzy za tym stoją i pociągnąć do odpowiedzialności - skomentował "Igła".

43-latek nie krył nawet wzburzenia. Dodał, że nie rozumie, co się teraz dzieje z ludźmi. A zdjęcie Gołasia wykorzystane podczas marszu w Poznaniu, to - jego zdaniem - już przegięcie.

-  Mam nadzieję, że to była pomyłka i ktoś wydrukował zdjęcie, nie wiedząc, kto na nim jest. Ale nie do końca w to wierzę. Jak tak w ogóle można? Arek zginął w wypadku lata temu, to była tragiczna sytuacja, która w żaden sposób nie wiąże się z tym, czy się szczepić, czy nie. Powinien mieć spokój, tyle lat już minęło. A tu ktoś tak o bierze sobie jego zdjęcie... - podkreślił Ignaczak.

Zobacz:
Dzień, który wstrząsnął sportową Polska. "Wszyscy byli w szoku"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • kokik Zgłoś komentarz
  Jak nie chcą się szczepić to nie, zawsze będzie takich głupich ludzi mniej w Polsce. Zaszczepisz się lub nie, jest to loteria, nie wiadomo jak szczepionka na twój organizm podziała. Taki
  Czytaj całość
  Pacoń ze zdjęcia jakby się nie zaszczepił to i tak by umarł, mógł przez kogoś zostać zakażony i umrzeć. Istny totolotek.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×