Spacerek grupowego rywala Grupy Azoty ZAKSY. Debiutant wciąż bez wygranego seta w Lidze Mistrzów

Grupowy rywal Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova bez większych problemów rozprawił się w trzech setach z debiutującym w Lidze Mistrzów OK Merkur Maribor. Włoski zespół umocnił się na prowadzeniu w grupie C.

Jakub Fordon
siatkarze Cucine Lube Civitanova WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Cucine Lube Civitanova
W pierwszym bezpośrednim starciu obu ekip słoweński OK Merkur Maribor nie miał za wiele do powiedzenia, bowiem Cucine Lube Civitanova bez najmniejszych problemów zakończyło spotkanie w trzech setach.

Trudno było oczekiwać, że tym razem debiutant w Lidze Mistrzów zaskoczy lidera grupy C, który od samego początku narzucił rywalom swój styl gry. Włoski zespół szybko zbudował przewagę i zakończył pierwszą partię, wygrywając 25:18.

Podobnie wyglądała rywalizacja w kolejnym secie, w którym gospodarze podkręcili jeszcze tempo. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego zakończyli drugą odsłonę meczu z dziesięciopunktową przewagą.

Najbardziej wyrównana była trzecia partia spotkania rozgrywanego we Włoszech. Goście w połowie seta uzyskali pierwsze w tym meczu prowadzenie, które było ich jedynym. Słoweński zespół długo dotrzymywał kroku liderom grupy C Ligi Mistrzów, ale ostatecznie w końcówce nie miał nic do powiedzenia.

Cucine Lube Civitanova - OK Merkur Maribor 3:0 (25:18, 25:15, 25:19)

Cucine Lube: Lucarelli, Diamantini, Garcia Fernandez, Yant, Anzani, De Cecco, Balaso (libero) oraz Penna, Jeroncić, Marchisio (libero)

OK Merkur: Kovacević, Cafuta, Ikhbayri, Gergye, Pavlović, Planinsić, Kosenina (libero) oraz S. Adzović, Donik, A. Adzović, Krzić, Kovacić