PGE Skra Bełchatów dokończyła zadanie. To już półfinał

PGE Skra Bełchatów w najlepszej czwórce Pucharu CEV. Z walki o zdobycie trofeum próbowała ją wyeliminować Arcada Galati, ale przegrała oba zacięte mecze. Rewanż zakończył się wynikiem 3:1 dla zespołu z PlusLigi.

siatkarze PGE Skry Bełchatów WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
Siatkarze z Bełchatowa nie byli zadowoleni z występu w pierwszym meczu przeciwko Arcadzie. Nie potrafili zamknąć starcia przed tie-breakiem, choć byli lepsi w pierwszym i w drugim secie. Co prawda na koniec wygrali 3:2, ale popełnili dużo błędów, a ich gra była nierówna. Drzwi do półfinału Pucharu CEV były uchylone przed rewanżem, ale nie można było powiedzieć, że są otwarte szeroko. Rumuńska drużyna potrafi być nieobliczalna, a tym razem dysponowała atutem własnej hali.

W rewanżu gra Skry również trochę falowała. W pierwszym secie wcześnie wypracowała sobie przewagę i odniosła zwycięstwo 25:21, ale dopiero co rozpoczęła się druga partia, a podopieczni Slobodana Kovaca byli kilka kroków za Arcadą. Tym razem gospodarze wygrali 25:19 i pozostawali w grze o awans.

Skra musiała zakasać rękawy do pracy. Najskuteczniejszy w zespole z Bełchatowa był Dick Kooy, a największym wsparciem dla niego był Aleksandar Atanasijević. Na środku siatki próbowali dokładać swoje Karol Kłos i Mateusz Bieniek, choć akurat w statystyce bloków rządziła Arcada. Przedstawiciel PlusLigi zwyciężył w trzecim secie 25:19 i potrzebował jeszcze jednej dobrej partii do awansu.

Bełchatowianie wykorzystali coraz większe poddenerwowanie w szeregach przeciwnika i tym razem nie pozwolili na doprowadzenie do tie-breaka. Zaliczka przechodziła z jednej strony siatki na drugą aż w centralnej części czwartego seta Skra odjechała i zwycięstwem 25:23 podsumowała dwumecz. Arcada obroniła dwie kolejne piłki meczowe, ale w końcu musiała uznać wyższość.

C.S.M Arcada Galati - PGE Skra Bełchatów 1:3 (21:25, 25:19, 19:25, 23:25)

Arcada: Talpa, Raić, Bala, Sobirow, Rangel, Sestan, Cristudor (libero) oraz Teleleu, Butnaru, Darlaczi, Rata, Kantor (libero)

Skra: Ebadipour, Bieniek, Atanasijević, Kooy, Kłos, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Sawicki, Schulz, Taht

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: PGE Skra Bełchatów

Czy PGE Skra Bełchatów zdobędzie Puchar CEV?