• 25 : 23
  • 25 : 16
  • 25 : 14

Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas zarówno w dzisiejsze popołudnie, jak i podczas całej edycji Ligi Narodów. Zapraszamy na kolejne relacje live na łamach naszego portalu.

Koniec. Wallace delikatnie kiwa na zakończenie meczu. Szaleją z radości Canarinhos

Błąd w przyjęciu Leona. Surowa lekcja siatkówki dla Polaków

Psują zagrywkę nasi rywale, ale chyba specjalnie się tym nie przejmują

Autostrada do zwycięstwa Brazylijczyków, po skutecznym ataku Leala

Błąd za błędem popełniają polscy siatkarze. Brazylijczycy rozpoczynają powoli końcowe odliczanie

Skuteczny blok stawia Wallace, podcinając chyba na dobre skrzydła "polskim orłom"

Skutecznie zaatakował Lucarelli, Brazylijczycy pewnie zmierzają po zwycięstwo, prezentując się dzisiaj wybitnie w ataku

Leal tym razem serwuje w siatkę

Plas Leala rozmontował plan ofensywny Polaków, Brazylijczyk w kolejnej akcji nie miał litości dla rywali

W siatkę serwuje Mateusz Bieniek

Zagrywamy przez szóstą strefę i to przyniosło efekt. Brazylijczycy byli jednak blisko podbicia piłki

Wallace zatrzymuje blokiem Leona. Wszystko zaczyna wychodzić Brazylijczykom

Zaczynają nakręcać się Brazylijczycy. Szalona radość Bruno Rezende po ostatniej akcji jest na to najlepszym dowodem

Psuje zagrywkę Lucarelli i ponownie mamy remis

Autowa zagrywka Drzyzgi, ale seria punktowa Polaków była imponująca

Kubiak przepycha piłkę o blok Brazylijczyków. Rywale nie dowierzali, poświęcili challenge, aby to sprawdzić

As serwisowy Drzyzgi, wracamy do gry

Przedziera się przez blok Kubiak

Wallace obija polski blok. Vital Heynen prosi o czas jeszcze przed przerwą techniczną

Bezbłędny jest dzisiaj na środku siatki Lucas Saatkamp

Przedziera się przez potrójny blok Lucarelli. Czy ktokolwiek jest dzisiaj w stanie powstrzymać Canarinhos?

Kosmiczny poziom w ataku prezentują Canarinhos. Wallace popisuje się atomowym zbiciem

Kurek musiał się nieco odchylić, zeby zaatakować. Uczynił to jednak skutecznie

Nieudane otwarcie Polaków. Dopiero w trzeciej akcji punktuje Mateusz Bieniek

Autowy atak Kamila Semeniuka kończy trzeciego seta

Kolejny skuteczny blok Canarinhos. Seria piłek setowych dla naszych rywali

Brazylijczycy psują zagrywkę, ale ich przewaga nadal jest wyraźna. Trudno będzie odwrócić losy seta

Nieudany atak Semeniuka

123,4 km/h zaserwował Wallace. As serwisowy Brazylijczyka

Nadział się na blok Kurek. Coraz gorzej wygląda sytuacja Polaków w tym secie

Tym razem w siatkę serwuje nasz środkowy

As serwisowy Bieńka, nie zdążył zareagować Joandry Leal

Psuje zagrywkę Lucas Saatkamp

Przerwali akcję Brazylijczycy, prosząc o challenge. Niestety mieli rację, Semeniuk dotknął siatki

Semeniuk nareszcie popisał się skutecznym atakiem

Wallace atakuje w taśmę, wcześniej jednak Polacy kolejny raz nie skończyli swojego ataku

Coraz większe problemy z kończeniem ataków z pierwszej piłki mają Polacy, wykorzystuje to kolejny raz Leal

Niestety w dalszym ciągu doskonale w ataku prezentuje się Leal

Przerywa niemoc Polaków Michał Kubiak skutecznie atakując z prawego skrzydła

Przerwa techniczna po udanym ataku Lucarelliego

Doskonale z krótkiej atakuje Mateusz Bieniek

Sypie się gra Polaków, Bruno Rezende posyła asa serwisowego pomiędzy Leona i Kubiaka

Wallace obija potrójny polski blok

Nowakowski posyła floata w siatkę

Souza zagrywa w aut. Tym razem Brazylijczyk nie sprawił nam problemów swoim serwisem

Autowy atak Brazylijczyków? Tak jest, choć rywale nie dowierzali i postanowili to sprawdzić. Warto było bronić w ekwilibrysyczny sposób, może powiedzieć Wilfredo Leon, który nogą wyasekurował swój atak

Pomylił się w polu zagrywki Bartosz Kurek

Mocny atak Wallace'a, nie zdożył do piłki Michał Kubiak

Trafia Mateusz Bieniek, chociaż rywale byli blisko podbicia piłki

Próbowaliśmy, próbowaliśmy w końcu się udało. Bartosz Kurek wykorzystuje piłkę przechodzącą

Psuje zagrywkę Wilfredo Leon, przegrywamy tego seta

W siatkę zagrywa Leal, a w pole zagrywki przy piłce setowej wchodzi Wilfredo Leon

Fantastyczna końcówka Brazylijczyków, którzy atakują skutecznie mimo atomowych zagrywek Polaków

Nie skończył ataku Leon, ale doskonale w bloku zachował się Bartosz Kurek

Dobra zagrywka Bieńka, dobry blok Polaków, niestety zabrakło asekuracji w obronie

Isac Santos pojawił się zadaniowo w polu zagrywki, ale zepsuł serwis

Przypomniał o sobie Joandry Leal, przez dłuższy czas zupełnie niewidoczny

Skuteczny blok Polaków, zatrzymany Wallace. Wilfredo Leon zamknął kierunek rywalowi i zrobił to skutecznie

Niestety as serwisowy Brazylijczyków. Idealnie trafił Lucarelli

Kurek! Kurek! Kurek! Trzeci z rzędu skuteczny atak naszego zawodnika

Nakręcają się Polacy, kolejny raz skutecznie atakuje Kurek rozrywajac wręcz podwójny blok

Doskonale kiwa Kubiak. Zmiana rytmu ataku zaskoczyła Brazylijczyków, którzy popełnili błąd czterech odbić

Mimo podwójnego bloku doskonale atakuje Kurek. Ten atak moze poderwać Polaków do walki w tym secie

Skutecznie zaatakował Leal, jednak martwi nas co się dzieje z Michałem Kubiakiem. Nasz kapitan przez chwilę leżał na boisku, na szczęście po interwencji masażystów jest zdolny do gry

Niestety stracił doskonałą skuteczność z pierwszego seta Kurek. Vital Heynen prosi o przerwę

Niestety as serwisowy Souzy. Brazylijczyk trafia idealnie w linię boczną, tuż przed uciekającym od piłki Kurkiem

Kubiak przegrywa przepychankę na siatce. Vital Heynen prosi o challenge, jednak sędzia nie chce się na to zgodzić. Trwają rozmowy Kubiaka z arbitrem

Nie pomylił się na kontrze Lucarelli, Polacy nie zdołali utrzymać piłki w boisku

Kapitalny pipe do Kubiaka. Ściągnął na siebie blok Piotr Nowakowski , nasz kapitan dzięki temu mógł zaatakowac na czystej siatce

Zepsuł zagrywkę Lucas Saatkamp

Ależ wściekle atakował Leal, a ta piłka wracała na stronę naszych rywali jak bumerang. Dopiero w trzeciej próbie piłka wpadła w nasze boisko, ale Canarinhos stracili w tej akcji mnóstwo sił

Kapitalnie na siatce zachował się Bieniek, przy niewielkim wsparciu Kurka. Nasz srodkowy dołączył i zatrzymał Leala

Kontra Polaków skuteczna, Wilfredo Leon trafia na podwójnym bloku

Nie moze się wstrzelić Fabian Drzyzga w polu zagrywki

Troszeczkę mieliśmy przebijanki, koniec końców zgasił piłkę przechodzącą Kubiak

Perfekcyjne przyjęcie Lucarelliego, Bruno nie mógł zagrać nic innego jak przez środek. Trafia Lucas i ponownie tracimy trzy punkty

Popsuł zagrywkę Leal, niestety w kolejnej akcji nie popisał się Wilfredo Leon

Niestety poprawili grę blokiem Canarinhos i odskoczyli nam na trzy punkty. Vital Heynen prosi o przerwę

Błąd przekroczenia linii środkowej po stronie naszych rywali i przewaga Brazylijczyków nieco stopniała

No niestety, nie udał się atak Kurkowi. Ręce Leala wystarczyły do zatrzymania naszego siatkarza

Wallace na prawej stronie trafia po prostej

Zatrzymani Brazylijczycy w pierwszej akcji drugiego seta. Już na otwarcie nie pozwalamy rywalom rozwinąć skrzydeł

Koniec seta! Otwarcie jak marzenie, Bartosz Kurek  z prawego skrzydła wykorzystuje idealnie okazję do kontrataku

Mamy trzy piłki setowe po kapitalnym ataku Kurka. Piłka trafia w linie boczną boiska

Miał problemy w przyjęciu Lucarelli, ale doskonale wykorzystał zasięg w ataku, obijając polski blok

Kapitalny blok Polaków! Piłka wraca pod nogi Wallace'a po odbiciu od rąk Kubiaka i Nowakowskiego

As serwisowy Wilfredo Leona! W kluczowym momencie seta nasz przyjmujący ustrzelił rywala

Kubiak kolejny raz trafia na kontrze, ale warto podkreślić jak kapitalną pracę w defensywie wykonuje dzisiaj Paweł Zatorski

Kolejna długa wymiana zakończona skutecznym atakiem Leona

W ważnym momencie psuje zagrywkę Bartosz Kurek

W aut zagrywa Wallace De Souza

Niesamowity Leal mimo potrójnego bloku atakuje skutecznie, kopiując wyczyn Bartosza Kurka

Ale z to jest bitwa! Cios za cios grają oba zespoły. Tylko momentami jednej z ekip udaje się odskoczyć

Fenomenalnie prezentuje się w tej partii Bartosz Kurek, który kolejny raz doskonale poradził sobie z trudnej piłki

Kapitalnie na potrójnym bloku poradził sobie Kurek, atakujac po ostrym skosie

Dwukrotnie z prawego skrzydła zaatakował Wallace, niestety przewaga Polaków stopniała do zera

Zabłysnął kunsztem Fabian Drzyzga. Dogranie Zatorskiego było bardzo agresywne, a mimo to nasz rozgrywający zdołał jeszcze skutecznie wystawić do Kurka, który trafia

Tracimy przewagę po nieudanym ataku Kubiaka

Poradzili sobie Brazylijczycy mimo trudnej zagrywki Nowakowskiego

Wallace atakuje w aut, rośnie przewaga naszegop zespołu

No i zaczyna iskrzyć pod siatką, bowiem Brazylijczycy zaczynają się denerwować. Sędzia natychmiast tonuje nastroje

Ależ to była akcja! Piłka wracała na stronę rywali, ale utrzymał ją w grze Drzyzga. Piłka wróciła na stronę Polaków, a doskonałym atakiem Leon zaskoczył Canarinhos

Lewą ręką, bardzo sprytnie zaatakował Leon obijając ręce Bruno

Z szóstej strefy doksonale atakuje Michał Kubiak. Kapitan polskiej kadry spisuje się dziś dużo lepiej niż w półfinale ze Słowenią

Tym razem to Leon próbował kiwać, ale rywale nie dali się nabrać na to zagranie

Doskonały blok Kurka, który dołączył jako trzeci i powstrzymał kiwnięcie Wallece'a

Punkt za punkt grają oba zespoły, potężny atak Kurka daje nam remis

Na dwa razy atakował Leon, ale poprawka była już na tyle mocna, że Brazylijczycy nie zdołali jej obronić

Uruchamia szóstą strefę Bruno Rezende, trafia Ricardo Lucarelli

Pojedynczy blok Bartosza Kurka. Niestety to za mało, aby powstrzymać Leala

Mateusz Bieniek atakuje na dwa razy, na sczęście druga próba okazuje się skuteczna

Podwójny blok Polaków bez problemów obija Leal

Brazylia: Bruno, Lucarelli, Lucas, Leal, M. Souza, Wallace, Thales (libero)

Polska: Nowakowski, Kurek, Leon, Drzyzga, Bieniek, Kubiak, Zatorski (libero)

Reprezentacje Polski i Brazylii pojawiają się na prezentacji. Czas na hymny państwowe!

W Rimini powoli dobiega końca przedmeczowa rozgrzewka. Oba zespoły wykonują ostatnie zagrywki. Za moment prezentacja i hymny obu krajów

Przypominamy, że dzisiejsze spotkanie można obejrzeć zarówno w telewizji jak i w internecie.

Znamy już tymczasem brązowego medalistę tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Kto zdobędzie złote medale Ligi Narodów 2021?

W rozgrywkach Ligi Narodów, bilans starć z reprezentacją Brazylii jes niekorzystny d;a naszych siatkarzy. Polacy przegrali 3 z 5 spotkań. Po raz ostatni pokonaliśmy Canarinhos w Chicago, przed dwoma latry, w meczu o brązowy medal. W rundzie kwalifikacyjnej turnieju w Rimini przegraliśmy natomiast 0:3 (17:25, 26:28, 19:25)

Dla reprezentacji Polski dzisiejszy finał jest pierwszym w rozgrywkach Ligi Narodów. Co ciekawe, Biało-Czerwoni z każdą edycją notują progres. W 2018 roku nasz zespół zajął 5. miejsce, w 2019 roku był już na 3. pozycji, czyżby w tym roku miało być upragnione 1. miejsce?

Oto skład, w jakim Biało-Czerwoni przystąpią do dzisiejszego starcia z Brazylią:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz.

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek.

Środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Piotr Nowakowski.

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka.

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Reprezentacja Polski do meczu z Brazylią przystąpi w niemal optymalnym składzie. Niemal, bowiem nieobecny jest Jakub Kochanowski. Nasz srodkowy we wczorajszym półfinale opuścił boisko w drugim secie z powodu urazu. Na chwilę obecną nie wiadomo jak poważna jest ta kontuzja.

Reprezentacja Polski w tegorocznej edycji Ligi Narodów rozegrała 15 spotkań, przegrywajac trzykrotnie. Poniżej prezentujemy komplet wyników z meczów naszych siatkarzy w LN 2021.

Polska - Francja 2:3

Witamy Państwa i zapraszamy na ostatnią w tym sezonie relację live w Lidze Narodów 2021. W wielkim finale zmierzą się reprezentacje Brazylii i Polski. Początek o godzinie 15.00