• 19:25
  • 25:15
  • 13:25
  • 18:25
Atak po rękach Bodnar Pap kończy seta, mecz i cały dwumecz. Niestety, kadra B Polek nie zaliczy tej edycji Ligi Europejskiej do udanych, jednak miejmy nadzieję, że doświadczenie uzyskane przez podopieczne Wiesława Popika przyniesie efekty w niedalekiej przyszłości.
Ręce Bodnar Pap przełamane przez Ganszczyk.
Piłka meczowa po mierzonym sztychu Szakmary.
Evelin Vacsi przełożyła ręce na stronę Polek w próbie kiwania.
Autowa zagrywka rozgrywającej Michalewicz.
Przechodząca piłka okazała się kapitalnym prezentem dla Ganszczyk.
Sytuację próbuje ratować Twardowska.
Rozpaczliwe próby defensywne Polek zakończone uderzeniem Liliom.
Uderzenie Twardowskiej, niestety, nie trafiło w pole.
Joanna Pacak wykrzykuje swoją radość po wygranej walce na siatce.
Greta Szakmary za nic miała blok Pacak i Twardowskiej.
Chwila radości w polskiej ekipie po bloku autorstwa Pacak.
Niewiele nagrała się rezerwowa Gromadowska.
Liliom zostałą wytrącona z rytmu dłuższa przerwą, co było widać po jej serwisie.
Dobry atak Szakmary między blokujące.
Wściekły atak wściekłej Bociek i seria rywala zostaje zastopowana.
Bodnar blokuje Grajber, niedobrze, niedobrze...
Jakby tego było mało, Polki tracą punkt przez błąd ustawienia.
Wygląda na to, że prawe skrzydło Polek zostało zatrzymane na amen...
Żółta kartka dla Rity Liliom za niepotrzebne dyskusje z sędzią.
Piłka po ataku Bociek nie otarła się o węgierskie palce.
Po punkcie Liliom przerwy zażądał trener Popik.
Bociek zgarnęła niepotrzebnie piłkę broniącej Bałdydze.
Julia Twardowska rewanżuje się za doznane krzywdy i bloki.
Trójblok rywala wyczuł zamiary Kamili Ganszczyk.
Zagrywka Zsanett Kotel daje się naszej kadrze we znaki.
Remis po zablokowaniu Twardowskiej.
Węgierki mogą dziś liczyć na chłodną głowę Agnes Pallag.
Dorottya Bodnar Pap wyrzuca serwis za pole punktowe.
Mniejsza przewaga Polek po kolejnym zbyt mocnym ataku.
Podwójny blok nie był postrachem dla Bociek. Potem poważnie pomyliła się Pallag.
Oba zespoły nie mogą się skoncentrować w polu serwisowym.
Kolejna akcja środkowej MKS-u okazała się udana.
Autowy atak ze środka Ganszczyk.
Polki są same sobie winne niewykorzystania niezbornych obron Węgierek. Bociek nie potrafiła dobrze obić bloku rywala.
As Twardowskiej na Szakmary!
Daleki aut po serwisie Bociek.
Minimalny aut Liliom z drugiej linii.
Zawodzi w odbiorze Gromadowska...
Fatalnej przyjęcia Żurawskiej.
Gromadowska tym razem myli się poważnie.
Spokojne, wymierzone uderzenie Pallag.
Aleksandra Gromadowska w końcu zapisuje się punktem w statystykach!
Wszystko idzie nie tak, zwłaszcza atak Gromadowskiej prosto w szczelny blok. Szereg zmian w polskiej "szóstce".
Nieczyste odbicie Bociek w sytuacyjnej akcji.
Bociek pewnie obija blokującą Vacsi.
Szybko zemściło się nieudane dogranie Bałdygi do szybującej w trzeciej strefie Ganszczyk.
Zabrakło zdecydowania u przyjmującej Twardowskiej.
Pallag kiwa poza punktową strefę. Przewaga Węgier topniej błyskawicznie.
Autowa piłka po zagrywce Kotel.
Polki znów włączają się do gry. Tym razem musi reagować trener węgierskiej kadry.
Szczęśliwa kontra zakończona pewnym uderzeniem Twardowskiej.
Wstrzeliła się w parkiet Joanna Pacak, jedna z jaśniejszych postaci tego widowiska.
Bałdyga zmienia Michalewicz, trzeba reagować na słabszy okres gry.
Izrael wygrywa z Grecją 3:2 (w ostatnim secie 15:10), co oznacza, że ma on na swoim koncie 14 punktów. Polki nawet przy zwycięstwie za trzy punkty nie mają szans na trafienie do czołowej czwórki turnieju.
Seria nieczystych odbić po stronie polskiej, powtarza się przebieg wydarzeń z pierwszego seta.
Spora nieskuteczność Polek, czas dla Wiesława Popika.
Ciekawa wystawa górą Borek na prawe skrzydło, ale zabrakło dobrej techniki.
Polski blok znów dotyka siatki.
Podwójne odbicie u Michalewicz.
Atak po bloku niezawodnej dziś Bociek.
Węgierska środkowa tym razem przebija się na drugą stronę.
Dotyka siatki w próbie bloku Szeles. Wcześniej ładne interwencje obronne po obu stronach siatki.
Vacsi przebija piłkę na bok w aut.
Bociek zaatakowała bez bloku, czyli przy okazji bez problemu!
Skutecznie otwiera trzecią odsłonę meczu Pallag.
Reprezentacja Izraela kobiet doprowadziła do tie-breaka w meczu z Greczynkami i prowadzi w decydującym secie 9:3. I nie jest to dla nas dobra wiadomość...
Nadzieję na korzystny wynik przywraca Bociek!
Doskonałe obrony Polek i autowy atak Liliom! Jednak błąd popełnia nasza środkowa.
Atak Bociek zmieścił się między siatkę a skaczące przy niej Węgierki.
Cóż wyczynia dziś Joanna Pacak w blokowaniu!
Petrze Szeles nie pomogły dwa podejścia do zagrywki.
Bociek uderza daleko w aut.
Szombathelyi dogrywa piłkę na siatkę, wprost do czujnej Pacak.
Impas przełamany przez Monikę Bociek!
Nieco komiczne przyjęcie Twardowskiej, piłka uderzyła ją po odbiciu przedramionami w... twarz.
Bociek nie mogła zrobić wiele z kiepskim dograniem z pola.
Przypadkowa piłka wpada na stronę polskiej kadry.
Pallag źle przyjmuje serwis Twardowskiej.
Bardzo nieczyste odbicie węgierskiej rozgrywającej.
Punktowy serwis Twardowskiej! W końcu set dla Polek?
Liliom źle wymierzyła podkręconą piłkę, spora przewaga Polek na przerwie technicznej.
Świetna próba Bociek po rękach Kotel.
Pallag uderzyła półplasem w sam środek niepilnowanej strefy.
Skuteczna "zdrapka" Kamili Ganszczyk!
Przytomna kiwka Michalewicz.
Chwiejnie przyjmowała Pallag, ale jej atak zrekompensował wszystko.
Ależ seria Twardowskiej na lewym skrzydle! Jan de Brandt prosi o czas.
Węgierki nie podbiły plasa Twardowskiej w sam środek parkietu.
Julia Twardowska daje kolejny sygnał do ataku.
Michalewicz nie zablokowała prostej kiwki w swojej strefie.
Przydaje się ligowe doświadczenie Moniki Bociek z gry w ataku!
I jeszcze as Martyny Grajber!
Pacak z krótkiej po rękach blokujących.
Pełny dynamiki atak Liliom zakończony sukcesem.
Wyjątkowo ładna wymiana zakończona uderzeniem po skosie Szakmary. Wawrzyniak na ataku zastąpiła Monika Bociek.
Koniec serii polskiej kadry, jest pierwsze prowadzenie na początku seta.
Ukąsiła zagrywką Ganszczyk!
Joanna Pacak ma powody do radości po tym bloku.
Bez trudu blok ominęła Rita Liliom.
Zagrywka Szakmary okazała się autowa, do tego punkt dołożyła Grajber.
Koniec serii Polek i seta, Michalewicz przegrała walkę na siatce z rywalką.
Próba w ataku Twardowskiej okazała się nadzwyczaj udana.
Agnes Pallag uderza prosto w siatkę, zapobiegawczy czas dla szkoleniowca gości.
Węgierska środkowa przechodzi linię środkową.
Drugi punkt Polek po drugiej przerwie technicznej...
Piłka po obronie Twardowskiej trafia w sufit.
Powtarza się scenariusz z wczoraj, Szeles szybko kończy wymianę. Grajber zmienia Gromadowską.
Niestety, nowa przyjmująca również nadziewa się na blok przeciwnika.
Atak Grajber mija potrójny blok i boisko, przyjmującą zmienia Gromadowska.
Trener Popik bierze czas po kolejnym panicznym zachowaniu swoich podopiecznych. O ile po pierwszej przerwie technicznej polski zespół w niczym nie ustępował rywalkom, o tyle teraz Biało-Czerwone są zjadane przez nerwy.
Dogranie Bałdygi do Pacak miało rację bytu, ale Szeles wyczuła intencje rywalek.
Szybkie zmiany trenera Popika po błędach siatkarek, wchodzą Bociek i Bałdyga. Tymczasem sędzia zmienia pierwotną decyzję i przyznaje punkt Polkom.
Sędzia pokazał, że piłka po bloku Szamkary na Wawrzyniak trafiła w pole punktowe.
Ta sama polska przyjmująca atakuje w antenkę.
Aktywna w tym meczu Liliom zatrzymuje Martynę Grajber.
Przepraszamy za kłopoty techniczne. Czas dla Polek przy prowadzeniu rywalek jednym punktem, ale natychmiast wyrównuje Ganszczyk.
Poprawka Węgierek z drugiej linii już udana.
Liliom fatalnie myli się z drugiej linii. Pierwsze prowadzenie Polek... w tym dwumeczu!
I już remis, rozgrywająca Węgier nieudolnie piąstkowała piłkę na drugą stronę.
Hala fetuje pierwszy blok zdobyty przez Pacak, a teraz zatrzymuje rywalki Twardowska!
Szeles nie potrafiła uratować złego dogrania Zsanett Kotel.
Pallag idealnie zmieściła swój atak po skosie.
Udany plas Grajber w trzeci metr.
Autowe zagrywki Vacsi i Ganszczyk.
Borek utrzymała piłkę w grze, ale błąd Polek przy siatce.
Węgierki oddają punkt serwisem.
Potężny aut po akcji Julii Twardowskiej.
Złe rozegranie do Wawrzyniak, ta ratowała akcję lewą ręką. Bez powodzenia.
Zaczyna od mocnego uderzenia Rita Liliom.
Węgry: Szakmary, Kotel, Vacsi, Szeles, Liliom, Pallag, Szombathelyi (libero) Polska: Grajber, Ganszczyk, Wawrzyniak, Twardowska, Pacak, Michalewicz, Borek (libero)
Wymagania względem polskiej drużyny są dość klarowne: musi ona dziś wygrać z kadrą Węgier, najlepiej za trzy punkty, by wyprzedzić czwarty w tabeli LE Izrael (zakładają, że przegra on bez zdobyczy punktowej z Grecją: póki co jest 1:1 w setach). Awans daje Polkom także wygrana za dwa punkty, ponieważ wtedy Biało-Czerwone wyprzedzą Izrael dzięki większej liczbie zwycięstw. Przy 13 punktach w dorobku obu ekip będzie decydować bilans setów, a następnie małych punktów.
Jeżeli nam się nie uda także jutro, będę bardzo zawiedziona, bo moim zdaniem zasługujemy na pierwszą czwórkę tej edycji Ligi Europejskiej i nie po to zostałyśmy powołane do tej drużyny, by w takim stylu kończyć turniej - mówiła tuż po sobotnim spotkaniu kapitan naszej kadry B, Kamila Ganszczyk.
Kolejny dzień i kolejna szansa na awans do czołowej czwórki Ligi Europejskiej kobiet dla polskiej kadry B pod wodzą Wiesława Popika. Czy tym razem zostanie ona wykorzystana? Pierwszy mecz potoczył się zdecydowanie nie po myśli naszej kobiecej reprezentacji, natomiast pozostaje mieć nadzieję, że tym razem taki scenariusz spotkania już się nie powtórzy.