Dziękujemy za wspólne spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje PlusLigi z WP SportoweFakty. Na dzisija to już tyle.

Klasyka gatunku w wykonaniu Pasów: oddają punkty najbiedniejszym, a najbogatszym zabierają. Chyba nikt nie spodziewał się takiego wyniku w Kędzierzynie-Koźlu.

Pierwsza porażka ZAKSY w sezonie stała się faktem! Resovia lepsza od ZAKSY, a najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Aleksander Śliwka.

Tichacek zagrywa i piłka na drugiej stronie, którą wykańcza Śliwka! Mecz dla Pasów!

Śliwka na dwa razy! Meczowa dla Pasów.

Tym razem czas dla Kowala. Przez ostatnie minuty trenerzy bardziej skupiają się na uspokojeniu swoich zawodników aniżeli przekazywaniu im jakiś konkretnych instrukcji.

Jarosz zablokowany! Już tylko punkt dzieli obie drużyny.

Buszek ostudza nieco emocje Resoviaków atakiem po bloku.

Śliwka atakuje, a Deroo już nawet nie biegnie do obrony.

Błąd Pasów wyprowadza z ZAKSĘ z fatalnego ustawienia.

Gardini prosi o kolejny czas. ZAKSA nie ma już nic do stracenia.

Co za petarda na zagrywce od Rossarda! Prędkościomierz pokazuje 99 km/h jednak wyglądało jakby było przynajmniej 120.

Gardini prosi o czas. Nadal się uśmiecha jednak już nie tak bardzo.

Deroo chyba chciał pokazać, że też umie i równie mocno uderzył. Tyle, że daleko w aut bez bloku.

Śliwka przyłożył tak mocno, że jak piłka odbiła się od boiska rywala to bliżej miała sufitu niż podłoża.

Jarosz wyprowadza z feralnego ustawienia swoją ekipę.

Ależ blok 1:1! Wiśniewski tak zablokował Dryje, że aż zaiskrzyło.

Mocne zbicie Bieńka na środku siatki i przyjezdni bez szans w obronie.

Do trzech razy sztuka. Jarosz przyblokowany, Rossard też, a trzecia piłka z lewego poszła już nad blokiem.

Kowal prosi o czas. Chce ustawić najbliższą akcję, aby ściągnąć Buszka z pola serwisowego.

Deroo kiwa i odrabia stratę do Resovii.

Co Jarosz zablokował to oddał. Przegrał pojedynek z Bieńkiem na siatce.

Śliwka wziął defensywę ZAKSY z zaskoczenia serwisem, w efekcie Jarosz zablokował sytuacyjną Buszka.

As serwisowy Wiśniewskiego i ZAKSA łapie kontakt z rywalem.

Fatalna piłka do Buszka, ale na ratunek przyszły mu ręce rywala. Reprezentacyjny przyjmujący bez problemu wykorzystał ręce blokujących.

Jarosz mocno po prostej i piłka w trybuny.

Rossard prawie szpagat zrobił przy tym ataku, że aż wszyscy zamarli, ale ostatecznie zapunktował.

Rzeszowianie bronili się ile mogli, ale w końcu do trzech razy sztuka ZAKSY. Kończył Deroo.

Błąd warty odnotowania. Doświadczony Możdżonek zachował się na siatce jakby dopiero zaczynał w siatkówce.

Śliwka przełamuje ręce blokujących kędzierzynian.

Możdżonek zaatakował idealnie w głowę Toniuttiego. Francuz zdążył schronić głowę, ale nie podbić piłkę.

Punkt zostaje po stronie Pasów.

Zmiana w na boisku schodzi:Maurice Torres wchodzi:Sławomir Jungiewicz.

Sporo zamieszania, są gwizdy i wideoweryfikacja.

Torres znów przytrzymany w ofensywie. Kontrę wykańcza Śliwka.

Czapa Śliwki na Torresie i Pasy wyrównują.

Deroo potężnie z pipe'a... w sędziego!

Pograli sobie kędzierzynianie. Wiśniewski zamiast zaatakować przechodzącą to wystawił do Buszka, który efektownie skończył.

Torres nie ma szczęścia w bloku dzisiaj. Tym razem jego ręce wykorzystuje Rossard.

Co za blok na początek czwartej odsłony. Deroo postrzymany przez rzeszowskie trio.

Jak na razie Asseco Resovia jest drużyną wiodącą w tym meczu i jest zdecydowanie bliżej sprawienia niespodzianki niż ZAKSA obronienia miana niepokonanych w tym sezonie. Dla przypomnienia ZAKSA jeszcze w tym sezonie nie przegrała.

Rossard potężnie z zagrywki i kontra Śliwki wykorzystana. Pasy wychodzą na prowadzenie 2:1.

Nerwówka udzieliła się już chyba wszystkim, bo zawodnicy obdarowywują się zepsutymi serwisami. Czwarta setowa Pasów.

Ależ nerwówka w końcówce. Resovia się cieszyła, że jest aut po serwisie Wiśniewskiego i drugi set dla nich, a jednak był as i gramy dalej.

Torres broni honoru mistrzów. Kolejna setowa dla Resovii.

Pierwsza setowa dla Resovii, jednak wcześniej Gardini prosi o czas.

Jarosz kiwnął i niby mistrzowie byli dobrze ustawieni w defensywie, a jednak tak bardzo każdy chciał podbić, że się pogubili i okazję do kontry stracili.

Jarosz po rękach blokujących.

Gardini nie wytrzymał i wprowadził Szymurę za Deroo do przyjęcia Perłowskiego. Przyniosło efekty bo od razu punkt dla ZAKSY.

ZAKSA nie kończy pierwszego uderzenia, a Rossard idealnie w linię z kontry. Pasy na prowadzeniu.

Od razu zagranie Perłowskiego przynosi skutek. Deroo nie radzi sobie z jego floatem i jest remis w decydującej fazie seta.

Jarosz odpowiada tym samym. Kowal próbuje sztuczki z drugiego seta - wprowadza Perłowskiego na zagrywkę.

Torres z prawego i nie było co zbierać.

Jarosz dostał piłkę jakby był w pierwszej linii choć był w drugiej, ale poradził sobie.

Bieniek chyba po raz pierwszy w tym meczu zaatakował na pełnym zasięgu.

Asseco Resovia dyktowała warunki niemal przez całą partię, a teraz po dwóch błędach własnych straciła inicjatywę.

Rzeszowianie wytrąceni z równowagi. Kowal prosi o czas.

Długa wymiana, w której Śliwka był desygnowany do skończenia sytuacyjnej, której nie miał prawa skończył. Bieniek bez problemu go powstrzymał blokiem.

Buszek po skosie i Masłowski ambitnie pobiegł do obrony, lecz minął się z piłką.

Fatalna piłka do Torresa, jednak ten wychodzi z opresji kiwką.

Co za oko! Jednak było po bloku, a chyba nikt poza Jaroszem, który podobno dotknął tego się nie spodziewał.

Buszek bez bloku w aut i nie ma za bardzo co sprawdzać, a jednak mistrzowie proszą wideoweryfikację.

Wiśniewski kiwa za blok Rossarda i Dryji.

Możdżonek po raz drugi. Zaostrzyła się rywalizacja, a warto też zauważyć, że ZAKSA zmieniła trochę strategię. Zamiast na Rossarda zagrywają na Śliwkę.

Śliwka skończył pierwsze uderzenie, a cieszył się tak jakby conajmniej seta wygrał. Rzeszowianie mocno zmobilizowani po wygraniu drugiego seta.

Toniutti złapał serwisem Śliwkę.

Wiśniewski spóźniony do Możdżonka. Środkowy ZAKSY "czuje" grę swojego vis-a-vis bo jest wszędzie tam gdzie on, jednak nie może go złapać.

Jarosz po rękach Deroo. Coraz częściej kędzierzynianie skaczą w pojedynkę do ataków przeciwników.

Buszek daleko, ale mądrze po bloku rywala.

Dryja za kołnierz Bieńka.

Deroo z seta na set coraz gorzej przyjmuje. Sprawę ratują jego koledzy w pierwszej linii, którzy blokują kontrę Śliwki.

Torres nad rękami Jarosza.

Jak na razie to Pasy są w natarciu. Kolejny udany atak, tym razem Jarosza.

Asseco Resovia na dwa razy. Ostatecznie przyłożył Śliwka między rękami blokujących.

Deroo bez problemu poradził sobie z pojedynczym blokiem Tichacka.

Dryja rozbił zagrywką defensywę rywali. W efekcie kontra i punktowy atak Śliwki.

Dryja zostaje na boisku i choć skoczył nie w tempo do krótkiej to skończył.

Wracamy po 10-minutowej przerwie. Jak na razie obie ekipy na remis 2:2.

Jarosz pewnie po prostej i mamy remis w meczu!

Kowal chce "ochłodzić" głowy swoich zawodników. Prosi o czas.

Pierwsza obroniona przez ZAKSĘ. Każdy z blokujących Pasów skoczył w inną stronę.

Buszek serwuje w siatkę. Pierwsza setowa dla Pasów.

Torres przyłożył tak, że Resovia nie dała rady podbić.

ZAKSA wytrącona z równowagi po dyskusjach z sędziami prosi o czas.

ZAKSA miała wszystko w tej akcji po swojej stronie a nie dała rady Resovii. Popełniła błąd i w decydującej fazie seta traci 3 oczka do rywala.

Buszek i ZAKSA ma kontakt z przyjezdnymi.

Dobra akcja Resovii. Jarosz zaatakował w blok, ale Masłowski pilnował obrony. W kolejnej akcji Jarosz pewnie obija blok.

Jarosz mocno po skosie wyciąga Pasy ze złego ustawienia.

Czysta siatka Deroo i ZAKSA wraca do gry!

Udana kontra Pasów i przewaga rośnie do trzech oczek. Perłowski, który wszedł tylko na zagrywkę nie schodzi z linii 9. metra.

Resovia przejmuje inicjatywę w secie, a ZAKSA prosi o czas.

Błąd mistrzów Polski i Resovia wychodzi na prowadzenie.

Trochę za wolna piłka do Torresa od Toniuttiego, ale siła ataku załatwiła sprawę.

Wiśniewski przypilnował Możdżonka w bloku, jednak rywalizacji nie wygrał.

Jarosz jak w transie ostatnio. Akcja po stronie ZAKSY, odpowiedź Resovii Jaroszem.

Zmiana w na boisku schodzi:Bartłomiej Lemański wchodzi:Dawid Dryja.

Udanie Bieniek ze środka siatki.

Książkowa kontra po stronie Pasów. Skończył Jarosz i wyrównał stan seta.

Sam Deroo udanie z pipe'a. ZAKSA trzyma prowadzenie.

Jarosz wpada w siatkę.

Jarosz zbił metr przez Zatorskiego. Bez szans na obronę.

Śliwka z jednej strony efektownie, z drugiej fatalnie. Przeskoczył w kiwce Deroo, ale przymierzył w aut...

Masłowski obronił tak zbicie Deroo, że piłka wyszła na aut po stronie rywala. Wściekły na siebie młody libero.

Deroo trochę przycwaniakował markując przyjęcie. Ostatecznie puścił piłkę, która upadła na aucie.

Jarosz poteżnie zbija i piłka po obronie w aut.

Wyrównuje stan seta Buszek.

Dwie udane kontry Pasów i pierwsze prowadzenie w secie.

A jednak sędziowie widzą rzucone piłki. Odgwizdana Rossardowi.

Pipe Śliwki. Śmiemy twierdzić, że w ostatnich trzech meczach łącznie tyle nie było pipe'ów po stronie Pasów co w dzisiejszym spotkaniu.

Rossard z Torresem przybili sobie piątkę w górze gdy Francuz atakował, a skończył Lemański ze środka.

ZAKSA szybko odrabia! A dokładniej Wiśniewski punktowymi zagrywkami.

Przed chwilą pisaliśmy o błędach, które były mocną stroną Pasów w pierwszym secie. Teraz to ZAKSA nieudanie otwiera drugiego seta od błędu w ataku.

Pierwszy set w wykonaniu obu drużyn nie wyglądał chyba tak jednostronnie jak spodziewano się. Resovia prowadziła wyrównaną walkę z ZAKSĄ i prawdą jest, że bardziej to ona przegrała, niż rywal wygrał. Zadecydowały błędy własne.

Świetny pipe'a w wykonaniu duetu Toniutti - Buszek kończy pierwszą partię.

Śliwka obija ręce blokujących. Pierwsza setowa obroniona przez Pasy.

Jarosz w aut. Setowa dla ZAKSY.

Deroo poteżnie przyłożył i choć rzeszowianie cudem podbili piłkę, nie ustrzegli się błędu na siatce.

Lemański bez problemu mija blok Bieńka.

Buszek punktuje z lewego skrzydła.

Jarosz pokazuje, że nie jest wcale gorszy i odpowiada dokładnie tym samym.

Torres co się rozpędził to jego... Efektowne zbicie po prostej atakującego ZAKSY.

Czas dla Kowala.

Jarosz przycelował w bandy reklamowe w ataku i prowadzenie wraca na stronę mistrzów Polski.

Obrony Możdżonka na 9. metrze muszą coś znaczyć... Pasy wyrównują stan seta.

ZAKSA z uporem maniaka serwuje w Rossarda, który wyjątkowo dobrze radzi sobie w przyjęciu. Co prawda Resovia nie kończy pierwszego uderzenia, ale powstrzymuje Torresa w kontrze.

Mistrzowie zaczęli tracić równowagę i proszą o czas.

Co za wymiana! Były obrony, piłki rzucone nieodgwizdane, zarówno dla jednych i dla drugich, a punkt dla Asseco Resovii! Jest pierwszy kontakt Pasów z ZAKSĄ.

Znów Torres zatrzymany. Tym razem w pojedynkę przez Śliwkę.

Kolejny blok na Torresie. Co rzeszowianie skakali do niego w trójkę, to wygrywali rywalizację.

Masłowski pięknie wyciagnął piłkę w obronie, a Deroo i Bieniek tak bardzo chcieli efektownie zakończyć przechodzącą, że ostatecznie zderzyli się i uderzyli w aut.

Ten strzał w klatkę Rossarda słyszeli chyba nawet w Rzeszowie... Atakował Deroo.

Drugi punkt z rzędu Pasów. Jarosz udanie z kontry po bloku rywala.

Ależ soczysta czapa na Torresie.

Kowal prosi w końcu o czas.

Ileż ofiar w tej akcji! Kędzierzynianie aby doprowadzić do kontry musieli dosłownie sprowadzić do aprteru Torresa, aby nad nim do góry piłkę wyciągnął Toniutti.

Kędzierzynianie oszukali trochę Resovię w tej akcji. Skończył Bieniek ze środka, ale bokiem do siatki.

Znów Rossard ze skrzydła.

Rossard na dwa razy. Zarówno pierwszy jak i drugi z udziałem bloku rywala.

Najpierw Śliwka po skosie, a później Wiśniewski ze środka. Gra punkt za punkt z pewnością nie sprzyja Pasom.

Kędzierzynianie odpowiadają tym samym. Równie efektowny pipe Buszka i tutaj Resovia, a dokładniej Możdżonek nie połapał się co się dzieje.

Efektownie Rossard z pipe'a. ZAKSA nie połapała się w tej akcji.

Bloku nie było. Już pięć punktów przewagi mistrzów Polski.

Kolejna wideoweryfikacja. Śliwka uderzył daleko w aut, pytanie czy złapał blok.

Torres uderzył tak mocno, że piłka od Lemańskiego stojącego idealnie na linii strzału jedynie się odbiła.

Asa nie było, a gwizdy w hali Azotów nie mają końca.

Kędzierzynianie sprawdzają czy był as po serwisie Buszka.

Wszyscy rzeszowianie podeszli do asekuracji Śliwki zaraz pod siatkę, a piłka po bloku upadła przy linii bocznej gdzie żadnego nie było.

Akcja przez środek ZAKSY i rzeszowianie się nie bronią.

Poprawka do Rossarda i potrójny blok ZAKSY ominięty bez problemu.

Kolejny błąd Pasów. Rossard atakuje w antenkę.

Lemański minął się z piłką od Tichacka.

Jarosz potężnie zagrywa, ale Torres z wysokiej piłki kończy po skosie.

Pierwsza akcja i od razu wszystkie elementy sztuki siatkarskiej na boisku. Była obrona, był blok, a w kontrze zakończył Buszek.

Wyjściowe składy:

ZAKSA: Torres, Toniutti, Buszek, Deroo, Bieniek, Wiśniewski, Zatorski (libero)

Asseco Resovia: Śliwka, Możdżonek, Lemański, Tichacek, Rossard, Jarosz, Masłowski (libero)

Zaczynamy!

Sprawiedliwymi spotkania będą Wojciech Maroszek w roli pierwszego sędziego oraz Marek Lagierski jako drugi.

Kto wygra mecz?

Z przedmeczowych ciekawostek jak to zawsze w Kędzierzynie gdy Asseco Resovia wygra losowanie dochodzi do zmiany ston boiska. Pasy po lewej sędziego, a ZAKSA po prawej.

Faworytem spotkania będą kędzierzynianie i choć obie drużyny w ubiegłych latach rywalizowały ze sobą w walce o krajowe mistrzostwo, teraz Asseco Resovia nie ma zbyt wielu argumentów do gry przeciwko ZAKSIE. Jedynie rzeszowski środek siatki, gdzie regularnie występuje Bartłomiej Lemański i Marcin Możdżonek równają się poziomem z tym prezentowanym przez mistrzów Polski.

źródło: PlusLiga źródło: PlusLiga

Dzisiejszy rywal mistrzów Polski to Asseco Resovia Rzeszów zajmująca obecnie 5. miejsce w lidze. Nie jest tajemnicą, że tegoroczny sezon nie jest udany w wykonaniu Pasów, a rok 2018 rozpoczęli mocnym falstartem od porażki z Dafi Społem Kielce.

Gospodarze to bezapelacyjnie liderzy PlusLigi. Po 17 dotychczasowych kolejkach prowadzą w tabeli z dorobkiem 48 punktów. Wszystkie z meczów wygrali, a zaledwie dwa z nich zakończyli z tie-breakiem.

Witamy z hali Azoty z Kędzierzyna-Koźle! Już za niespełna 15 minut rozpocznie się spotkanie 18. kolejki pomiędzy ZAKSĄ, a Asseco Resovią Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 20.