• 20 : 25
  • 28 : 26
  • 16 : 25
  • 12 : 15

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami i zapraszamy na kolejne relacje. Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów ponownie zmierzą się ze sobą  w sobotę, 28 kwietnia o 17:30.

MVP: Mariusz Wlazły

Mariusz Wlazły w tym meczu nie do powstrzymania. Zwycięska passa tie-breaków gdańszczan przerwana. PGE Skra Bełchatów zwycieża 3:2 i w rywalizacji ćwierćfinałowej potrzebuje już wygrania tylko jednego meczu.

W siatkę wpadają gdańszczanie. Piłka meczowa dla gości.

Na wszelki wypadek prosi o czas szkoleniowiec przyjezdnych.

Poprawia się teraz kapitan Trefla Gdańsk.

Patryk Czarnowski wchodzi na podwyższenie bloku.

Blokowany Mateusz Mika.

Piotr Nowakowski jest w ostatnich meczach nie do przecenienia. Treaz też skutecznie atakuje.

Szkoleniowiec gospodarzy prosi o czas, bo to dla nich ostatnia chwila na odrobienie strat.

Jak prawdziwe lwy bronili się teraz gdańszczanie, ale atak Milada Ebadipoura był zbyt mocny.

W zaciętej końcówce błąd w polu serwisowym popełnia Damian Schulz.

Artur Szalpuk także. Jego atak z lewego skrzydła był wręcz wzrocowy.

Bartosz Bednorz nie jest tym zdeprymowany. Robi swoje.

Wyczekał na odpowiednią chwilę i skończył przechodzącą piłkę bez problemu Piotr Nowakowski

Za to zagrywkę popsuł.

Ale jego vis a vis, Srećko Lisinac nie gorzej.

Na kłopoty - środek. Dobrze w ataku Daniel McDonnell.

Próbowali powstrzymać Srećko Lisinaca blokiem gdańszczanie, ale to średnio możliwe.

Dobrze teraz Mateusz Mika.

Andrea Anastasi prosi o czas, bo jego zespół zaczyna snuć się po boisku nieco smętnie.

Bartosz Bednorz z drugiej linii.

Teraz zablokowany gdański atakujący.

Fatalną piłkę dostał do ataku Damian Schulz i posłał ją w aut.

Mateusz Mika na lewym skrzydle przekręca nadgarstek w swoim stylu.

Kiedy trzeba, funkcjonuje środek bełchatowian.

Mateusz Mika popisuje się pojedynczym blokiem.

Na ich szczęście w ataku nie pomylił sikę Piotr Nowakowski.

Nie pomagają sobie zepsutymi zagrywkamik gdańszczanie. Tym razem pomylił się Damian Schulz.

Artur Szalpuk przyjął tę bombę od Mariusza Wlazłego, a Piotr Nowakowski skończył kontrę.

Karol Kłos w udanej przesuniętej krótkiej.

Skutecznie teraz Artur Szalpuk.

Mateusz Mika rozpoczyna w klimacie swojej drużyny z poprzedniej partii - od błędu. Tym razem w zagrywce.

Gdańszczanie w tym sezonie tie-breaka jeszcze nie przegrali. Czy PGE Skra przerwie tę passę?

Zatrzymany Mateusz Mika. W złym stylu kończą tego seta gdańszczanie. Przed nami tie-break.

Andrea Anastasi upomniany za dyskusje z sędziami.

Świetnie w tej fazie meczu gra Bartosz Bednorz.

Trafił. Przewaga PGE Skry Bełchatów jest już znaczna.

Sprawdzamy, czy Milad Ebadipour trafił zagrywką w boisko.

Mariuszowi Wlazłemu niestraszny dziś żaden blok.

Ponad blokiem po skosie Mateusz Mika.

I ten ostatni od razu punktuje.

Podwójna zmiana u gospodarzy. Schodzą TJ Sanders i Damian Schulz, wchodzą Michał Kozłowski i Szymon Jakubiszak.

Daleko w aut atakuje Artur Szalpuk.

Tym razem jednak bełchatowski blok był od niego silniejszy.

Delikatnie, ale mądrze zagrał teraz na siatce Damian Schulz.

Andrea Anastasi wzywa swój zespół do siebie.

Grzegorz Łomacz przypomniał sobie, że Karol Kłos też potrafi atakować i można posłać do niego  piłkę.

Blok-aut Bartosz Bednorz.

Mariusz Wlazły z kolei w środek siatki.

Mateusz Mika próbował trafić w narożnik boiska. Trafił w aut.

Źle przyjął, ale dobrze zaatakował Artur Szalpuk.

Nie wstrzymuje ręki Damian Schulz.

Ale i gdański atakujący nie zawodzi.

Bez Mariusza Wlazłego w tym meczu bełchatowianie mieliby ogromne problemy.

As-niespodzianka w wykonaniu Piotra Nowakowskiego. Piłka spadła w boisko, przewijając się lekko przez taśmę.

Mateusz Mika ponad blokiem.

Artur Szalpuk trafia w boisko, ale na tyle blisko linii, że goście próbowali protestować. Nie poprosili jednak o challenge.

Za opadający blok w boisko posyła piłkę Milad Ebadipour.

Dobrze blokują, ale dotykają przy tym siatki gospodarze. Punkt dla PGE Skry.

Mariusz Wlazły skutecznie w ataku, błędnie w polu serwisowym.

Pogubili się zupelnie w tej akcji bełchatowianie, nikt nie skoczył do ataku. Damian Schulz nie wybacza takich błędów.

Teraz myli się w polu serwisowym Serb.

Kapitalna seria na zagrywce serbskiego środkowego.

Andrea Anastasi prosi o przerwę, bo mnożą się błędy jego zespołu.

Skończył Bartosz Bednorz, ale brawa za czujną obronę na 9. linii należą się Srećko Lisinacowi.

Dobrze blokiem pograli teraz zawodnicy z Bełchatowa.

W aut zaatakował Piotr Nowakowski.

Dobrze asekurowali się teraz gdańszczanie, pozwalając Damianowi Schulzowi skutecznie zaatakować.

Artur Szalpuk rozpoczyna czwartego seta od ataku z drugiej linii. Nie do końca w tempie, ale skutecznego.

Czy ten set będzie ostatnim w tym meczu?

Daniel McDonnell skończył przechodzącą piłkę, dając tym samym swojej drużynie zwycięstwo w tym secie i prowadzenie 2:1 w całym meczu.

Ale Milad Ebadipour też nie wytrzymuje napięcia.

W bardzo nieodpowiednim dla swojego zespołu momencie myli się w zagrywce Piotr Nowakowski.

I błąd naprawdę był! Piłka setowa dla gdańszczan.

Sprawdzamy coś, co zauważył Artur Szalpuk. Podobno ktoś z bełchatowian przekroczył linię środkową.

Mariusz Wlazły deliktnie pomiędzy rękoma opadających blokujących.

Challenge potwierdza to, co widzieli sędziowie.

TJ Sanders błyskawicznie do Mateusz Mika, a ten bezbłędnie po prostej w linię boczną boiska.

Bartosz Bednorz świetnie z szóstej strefy.

Blok-aut wymknął się rywalom Damian Schulz. Będziemy śledzić grę na przewagi.

Skutecznie Bartosz Bednorz, choć mieli tę piłkę na rękach gdańszczanie.

Roberto Piazza doskonale wie, co w polu zagrywki potrafi Damian Schulz. Prosi więc o czas, by go zdekoncentrować.

Artur Szalpuk po bloku po prostej. Walczą jeszcze gdańszczanie.

Po zewnętrznej stronie linni kończącej boisko zetknęła się z nim piłka po ataku kapitana przyjezdnych.

Mieli szczęście gospodarze, że ta piłka po zagrywce Mariusza Wlazłego zwolniła na taśmie, a Daniel McDonnell zamienił ją w punkt.

Kilkukrotnie próbował w tej akcji zaatakować Bartosz Bednorz i wkońcu udało mu się zdobyć punkt.

Mądrze blok rywali wykorzystuje Damian Schulz.

Solidny bełchatowski blok nie przestraszył Daniela McDonnella.

Mateusz Mika przypomina kibicom, że ma też umiejętności techniczne.

Andrea Anastasi prosi o przerwę, co może być spowodowane tym, że jego zawodnicy znów zagapili się w obronie.

Damian Schulz atakuje w aut bez bloku, choć trzeba przyznać, że dostał trudną piłkę za plecy.

Artur Szalpuk odpowiada w podobny sposób.

Przeciska gdzieś tę piłkę Milad Ebadipour.

Zaniepokojony straconą przewagą Roberto Piazza prosi o przerwę.

Zagrywka Damiana Schulza okazuje się dla bełchatowian zbyt dużym wyzwaniem.

Kapitalnei teraz po skosie w narożnik boiska rywali Artur Szalpuk.

Daniel McDonnell bierze z niego niechlubny przykład.

Mariusz Wlazły też nie chce zdobyć punktu z zagrywki. Trafia w środek siatki.

Mateusz Mika z kolei w aut serwuje.

Wideoweryfikacja potwierdza.

Przechodzącą piłkę w aut posyła Bartosz Bednorz.

Andrea Anastasi prosi o czas, bo wynik zaczyna wyglądać niekorzystnie dla jego zespołu.

W tej akcji wydarzyło się chyba wszystko. Oprócz punktu dla gopodarzy.

Grzegorz Łomacz i Srećko Lisinac nie zgrali się tempem w tej akcji, ale i tak udało im się zdobyć punkt.

Myli się tym razem w zagrywce środkowy Trefla Gdańsk i reprezentacji Polski.

Piotr Nowakowski oszukuje floatem rywali i zdobywa punkt z pola serwisowego.

W chaotycznej akcji nie obronili się bełchatowianie.

Ponad blokiem wykorzystuje swą skocznośc Milad Ebadipour.

Damian Schulz atakuje po antence, a PGE Skra Bełchatów wraca na prowadzenie.

Nie zwalnia tempa Mariusz Wlazły.

I jeszcze raz przyjmujący Trefla Gdańsk.

W arcytrudnej sytuacji spod bloku przeciwników uciekł Artur Szalpuk , a  piłka minimalnie wyszła w aut.

Milad Ebadipour trafia w narożnik boiska.

Bartosz Bednorz ustrzelił zagrywką swojego rówieśnika, Artura Szalpuka.

Blok - aut mocno Mariusz Wlazły.

Delikatnie po rękach blokujących rywali punktuje Artur Szalpuk.

Mateusz Mika także popisuje się punktowym serwisem.

Z kolei Srećko Lisinac zaczyna od zagrywki punktowej.

TJ Sanders otwiera trzecią odsłonę zepsutą zagrywką.

W tym meczu gra aż ośmiu zawodników, których Vital Heynen powołał do reprezentacji Polski na rok 2018:

Ile setów potrwa jeszcze ten półfinał?

Czeka nas teraz 10 minut przerwy po drugim secie. Zostańcie Państwo z nami.

Kto zagrywa, ten wygrywa. Tym razem była to PGE Skra Bełchatów. Rozbiła trudną zagrywką pierwszą akcję gdańszczan, a Mariusz Wlazły dokończył dzieła w kontrataku. Bełchatowianie wyrównali stan meczu.

Artur Szalpuk wygrywa z Mariuszem Wlazłym przepychankę na siatce.

Artur Szalpuk atakuje w aut, ale problemy po raz kolejny rozpoczęły się od niedokładnego przyjęcia.

Kolejny już raz sprytem na siatce popisuje się Bartosz Bednorz.

Milad Ebadipour rozbija zagrywką Artura Szalpuka.

Czas dla szkoleniowca miejscowych.

Przechodzącą piłkę bez wahania kończy Mariusz Wlazły.

Na granicy błędu, ale jednak w boisko trafił Milad Ebadipour.

Po bloku atakuje Damian Schulz, choć dla niepoznaki chyba cieszyli się już rywale.

Za opadający blok kiwa Milad Ebadipour.

Bartosz Bednorz dotyka siatki.

Mateusz Mika i Artur Szalpuk we dwóch próbowali przyjąć zagrywkę Karola Kłosa. Bezskutecznie.

Poprawia się bełchatowski przyjmujący. Udany pipe w jego wykonaniu.

W ataku również się pomylił i już jest remis na tablicy wyników.

A teraz on sam sobie z nią nie poradził.

Nie poradzili sobie z tą zagrywką Bartosza Bednorza gdańszczanie.

Andrea Anastasi prosi o czas, bo bełchatowianie wyszli już na prowadzenie.

Radość i punkt zostają po stronie gości.

Serwował Damian Schulz. Cieszą się obie drużyny. Sprawdzamy.

W dodatku atakujący bełchatowian uciekł w ataku spod potrójnego bloku.

Mariusz Wlazły ustrzelił zagrywką swojego vis a vis, któy pomagał kolegom w przyjęciu.

Ale Damian Schulz robi właśnie to samo.

Nie jest to najlepszy mecz Srećko Lisinaca. Serb myli się w zagrywce.

Mariusz Wlazły jak prawdziwy kapitan podtrzymuje wynik swojej drużyny.

Z sytuacyjnej piłki wystawionej raczej niż rozegranej na szóstą strefę uderzył Mateusz Mika. Sprytnym ruchem nadgarstka oszukał rywali i zdobył punkt.

Natychmiast poprawia się gdański przyjmujący.

Widowiskowym blokiem zatrzymanyh Artur Szalpuk.

Po bloku w górę wybija tę piłkę Damian Schulz, choć próbował jej bronić poza boiskiem Bartosz Bednorz.

Mariusz Wlazły po skosie w 9. metr.

Trener bełchatowian prosi o przerwę.

Cierpliwa gra gdańszczan opłaciła się teraz, prowadząc do szczelnego potrójnego bloku na irańskim przyjmującym PGE Skry Bełchatów.

Spokojnie ze środka Daniel McDonnell.

Mocna odpowiedź Milada Ebadipoura.

Bartosz Bednorz miał problem z przyjęciem, Damian Schulz z atakiem nie.

Potężnie atakuje teraz Damian SchulzKacper Piechocki gonił tę piłkę, ale znalazła sie za bandami znacznie szybciej niż on tuż przed nimi.

Naprawdę pewnie atakuje dziś Artur Szalpuk.

O łokieć Bartosza Bednorza zahacza atakiem Damian Schulz.

Jeszcze raz skuteczny Mariusz Wlazły.

Dwa razyw  krótkim czasie nie pomyli się Srećko Lisinac.

Długą, nieco chaotyczną, ale pełną ofiarnych obron akcję kończy zdecydowanym uderzeniem Mariusz Wlazły.

Myli się z kolei w ofensywie Srećko Lisinac. Taki widok zdarza się nieczęsto.

Artur Szalpuk, świetny w poprzednim secie, drugiego otwiera udanym atakiem.

Błędem dotknięcia siatki kończą tę partię bełchatowianie. Trefl Gdańsk prowadzi już 1:0.

W taśmę zaatakował teraz Irańczyk, choć miał przed sobą zaledwie pojedynczy blok.

Ponad blokiem w narożnik boiska Mariusz Wlazły.

Patryk Niemiec wchodzi na zagrywkę

Kolejny raz Damian Schulz

Ale w dobrej formie jest też Milad Ebadipour.

Nie traci chłodnej głowy w nerwowych nawet końcówkach Damian Schulz.

Bardzo ciasno, ale zdobył w ten sposób punkt z lewego skrzydła Milad Ebadipour.

Podwójna zmiana w zespole gości. Schodzą Grzegorz Łomacz i Mariusz Wlazły, wchodzą Marcin Janusz i Szymon Romać.

Piotr Nowakowski nie przebija się zagrywką przez siatkę.

Ale Trefl Gdańsk także ma w swoim zespole świetnego atakującego.

Andrea Anastasi chyba właśnie tego się obawia. Prosi o kolejną przerwę.

Czyżbyśmy zbliżali się do starego siatkarskiego powiedzenia, że "kto ma Wlazłego, ten wygrywa"?

Musieli "za darmo" oddać piłkę gospodarze po tej piorunującej zazgrywce Mariusza Wlazłego, a ten zrobił z niej świetny użytek.

Przewaga gdańszczan nie należy do bezpiecznych, toteż ich szkoleniowiec poprosił o przerwę.

Bardzo udana akcja Karola Kłosa - najpierw w bloku, potem obronie i ataku.

TJ Sanders sięgał nieswoją już piłkę.

Karol Kłos mało efektownie, ale za to efektywnie w kontrataku.

Siatki dotyka któryś z gości.

Na wysokiej piłce blok-aut uderza Artur Szalpuk.

Z nienajłatwiejszej piłki bez najmniejszych kłopotów skończył atak Srećko Lisinac.

Roberto Piazza prosi o czas, bo rywale odskoczyli już jego drużynie na pięć punktów.

Artur Szalpuk w świetnej formie przeciwko byłemu (a jak głoszą plotki, może i przyszłemu?) zespołowi.

Jak na razie, zagrywka odgrywa olbrzymią rolę w tym secie. Teraz do zdobycia punktu wykorzystał ją Damian Schulz.

A punktuje w tym elemencie irański przyjmujący PGE Skry Bełchatów.

Zagrywkę psuje Daniel McDonnell.

Nie trafił. Punktują gospodarze.

Mamy jeszcze jedną wideoweryfikację. Sprawdzamy, czy Milad Ebadipour trafił w boisko.

Tym razem naprawdę był aut. Punkt dla gości.

Tym razem sprawdzamy atak Szalpuka.

Skutecznie teraz ze środka Srećko Lisinac.

A jednak to sędziowie popełnili błąd.

Autowy był ten atak Mariusza Wlazłego.

Technicznym zagraniem na lewym skrzydle popisuje się Milad Ebadipour.

Mateusz Mika ze spokojem punktuje po skosie.

Skuteczny blok bełchatowian daje im punkt i przerywa świetną serię Artura Szalpuka w polu serwisowym.

Kompletnie pogubili się goscie. Seria błędów po stronie PGE Skry

Nikołaj Penczew pojawia się na boisku, schodzi Bartosz Bednorz

Szukają Bednorza zagrywką goście. To przynosi efekt, bowiem przez momentem Szalpuk ustrzelił przyjmującego PGE Skry floatem

Wlazły próbował kiwnąć oburącz, jednak nie zdołał minąć gdańskiego bloku

Raz jeszcze Bednorz zatrzymany blokiem

Bednorz zatrzymany blokiem przez Nowakowskiego. Piechocki spóźniony w asekuracji

Nowakowski odpowiada na udany atak Bednorza

Szalpuk atakuje z przechodzącej. Goście protestują, nie korzystają jednak z wideoweryfikacji

Psuje serwis Milad Ebadipour

Doskonałę rozegranie Lomacza, Lisinac gubi blok swoim atakiem

Mika rozbija blok Wlazłego

Raz jeszcze Milad Ebadipour, tym razem wygrywa przepychankę na siatce z Schulzem