Szalony konkurs w Klingenthal. Triumf Norwegów

Dyskwalifikacje, kontuzje, zmienny wiatr - w sobotnim konkursie drużyn mieszanych w Letnim Grand Prix działo się bardzo dużo. Najlepsi okazali się Norwegowie.

PS
Marius Lindvik WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Marius Lindvik
10 drużyn przystąpiło do sobotniego konkursu drużyn mieszanych w Klingenthal, rozgrywanego w ramach Letniego Grand Prix. W tym gronie nie było reprezentacji Polski, ponieważ do Niemiec przyjechała tylko jedna nasza przedstawicielka. Faworytem zmagań była Słowenia, co zasygnalizowała już w serii próbnej.

Sobotni konkurs był jednak bardzo przewrotny, a Słowenia straciła swoją szansę na zwycięstwo już w pierwszej serii. Wszystko za sprawą dyskwalifikacji Emy Klinec. Dyskwalifikacji było zresztą więcej - taki los spotkał trzy zawodniczki.

Na dodatek Austriaczka, Julia Mühlbacher, pogłębiła swój uraz i nie była w stanie wystąpić w drugiej serii, a na skoczni w Klingenthal od czasu do czasu swoje trzy grosze dorzucał wiatr.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznajesz ją? Nie nudzi się na sportowej emeryturze

Ostatecznie w szalonym konkursie triumfowali Norwegowie, wyprzedzając drugich Niemców o ponad 38 punktów. Siłą napędową triumfatorów byli panowie - Daniel Andre Tande (139,5 i 131,5 metra) oraz Marius Lindvik (131 i 138,5 metra).

Trzecią lokatę zajęli faworyzowani Słoweńcy - mimo że na ich notę, po dyskwalifikacji Klinec, złożyło się tylko siedem skoków. Do zwycięzców stracili oni 52,6 punktu. Gdyby nie wspomniana dyskwalifikacja, stanęliby na najwyższym stopniu podium.

Indywidualnie najlepszym skoczkiem sobotniej rywalizacji był Ryoyu Kobayashi (141 i 140 metrów). Drugie miejsce pod tym względem zajął Stefan Kraft (141 i 138 metrów), a trzecie Anze Lanisek (143 i 133,5 m). Wśród pań najwyższą notę uzyskała Ursa Bogataj (132,5 i 133,5 m).

W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny, w którym Dawid Kubacki będzie mógł przypieczętować triumf w całym cyklu Letniego Grand Prix. Początek o godzinie 16:10.

Wyniki konkursu drużyn mieszanych w Klingenthal:

Miejsce Kraj Nota
1. Norwegia 937,0
2. Niemcy 898,7
3. Słowenia 884,4
4. Japonia 867,3
5. Austria 750,3
6. Włochy 676,5
7. Finlandia 655,6
8. Szwajcaria 557,0

Czytaj także: - Nowe informacje ws. Kamila StochaWiększe pieniądze dla skoczków. Kolejne zmiany w regulaminie

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP! (link sponsorowany)

Czy jesteś zaskoczony/a przebiegiem konkursu w Klingenthal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×