Został ostatni konkurs. Zobacz klasyfikację Pucharu Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski nie brała udziału w konkursie mikstów w Klingenthal. Mimo tego udało się utrzymać prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Narodów. Przewaga nad drugą Austrią bardzo zmalała.

W sobotnim szalonym konkursie mikstów reprezentacja Polski nie brała udziału. Wobec tego wiadomo było, że rywale po tym dniu zbliżą się do Biało-Czerwonych w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Konkurs ostatecznie wygrała reprezentacja Norwegii, co dla naszych orłów jest bardzo dobrą informacją. Drugie miejsce zajęła kadra Niemców, która jest zdecydowanie bliżej naszej reprezentacji, ale wciąż obie reprezentacje dzieli duża liczba punktów.

Podium zamknęła z kolei reprezentacja Słowenii, która również nie liczy się w realnej walce o końcowy triumf w tej klasyfikacji. Najlepszą informacją dla Polski jest fakt, że Austria zawody zakończyła dopiero na szóstym miejscu, dzięki czemu nie zdobyła zbyt wielu punktów. Przed ostatnimi zawodami sezonu na prowadzeniu wciąż pozostaje reprezentacja prowadzona przez Thomasa Turnbichlera.

Drużyna Suma punktów Strata
Polska12560
Austria119660
Niemcy754502
Japonia696560
Słowenia640616
Norwegia618638
Szwajcaria393863
Włochy1891067

Czytaj także: - Nowe informacje ws. Kamila Stocha - Większe pieniądze dla skoczków. Kolejne zmiany w regulaminie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznajesz ją? Nie nudzi się na sportowej emeryturze

Źródło artykułu:

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Komentarze (0)