Andrzej Duda nie mógł sobie odmówić. Przyniesie szczęście polskim skoczkom?

W sobotę początek nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Wiśle z tego powodu pojawił się prezydent Andrzej Duda, który obserwować będzie konkursy kobiet i mężczyzn.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Na zdjęciu od lewej: Adam Małysz, Andrzej Duda i Julia Fender PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu od lewej: Adam Małysz, Andrzej Duda i Julia Fender
Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy wydała w związku z tym specjalny komunikat prasowy.

"5 listopada 2022 roku (sobota) w Wiśle-Malince (woj. śląskie) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda będzie kibicować zawodnikom uczestniczącym w Konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich" - napisano.

Obecność głowy państwa na trybunach skoczni w Wiśle Dominik Formela ze skijumping.pl.

ZOBACZ WIDEO: "Lewy" się nie zatrzymuje! Kto pożegna się z kadrą przed mundialem? - Z Pierwszej Piłki #24

"Wśród obserwatorów sobotniego konkursu kobiet w Wiśle jest między innymi Prezydent RP Andrzej Duda" - napisał w mediach społecznościowych.

To nie pierwszy raz, kiedy prezydent pojawia się na skoczni w Wiśle. Na tym obiekcie był również w 2017 czy 2019 roku. Za pierwszym razem mógł przy okazji świętować triumf Kamila Stocha.

Po zakończeniu konkursu wręczał puchary zawodnikom, którzy znaleźli się na podium, a sukcesu Stochowi gratulował osobiście.

Czy i w tym roku będzie mu dane wręczyć główną nagrodę reprezentantowi Biało-Czerwonych? Na razie brał udział w dekoracji najlepszych zawodniczek, wśród których z triumfu cieszyć mogła się Norweżka Silje Opseth.

Zobacz także:
Apoloniusz Tajner nie ma złudzeń ws. Stocha. "To jest teraz najważniejsze"
"To największy szok". Kubacki zdradził, co trener kazał im robić podczas skoku

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Czy inauguracyjny konkurs nowego sezonu w PŚ w Wiśle wygra Polak?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×