Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Złoto i srebro. Mamy kolejne medale na Uniwersjadzie

Dwa zespoły z Polski nie miały sobie równych podczas konkursu drużynowego kobiet na Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid. Biało-Czerwone wywalczyły złoto i srebro.

PS
Polki Nicole Konderla (P) i Kinga Rajda (L) pozują do zdjęcia po konkursie skoków narciarskich na Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid PAP / Paweł Skraba / Polki Nicole Konderla (P) i Kinga Rajda (L) pozują do zdjęcia po konkursie skoków narciarskich na Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid
Pięć drużyn, każda złożona z dwóch skoczkiń - tak wyglądał konkurs pań na Uniwersjadzie w Lake Placid. Dwa zespoły wystawiła reprezentacja Polski, dwa reprezentacja Japonii i jeden Stany Zjednoczone.

W całej stawce Biało-Czerwone nie miały sobie równych. Polska I, w składzie Kinga Rajda i Nicole Konderla, w sumie uzyskały notę 397,9 - ponad 40 punktów wyższą o Polski II (Paulina Cieślar i Anna Twardosz). Brąz trafił do Japonii I (Miki Ikeda i Machiko Kubota).

Indywidualnie Rajda była najlepszą zawodniczką nielicznego konkursu. W pierwszej serii uzyskała 87 metrów, w drugiej wylądowała metr dalej. Drugie miejsce pod tym względem zajęła Kubota (84,5 i 87 m), a trzecie Konderla (85,5 i 86 m).

Warto dodać, że Konderla wróci do kraju z aż czterema medalami Uniwersjady - trzema złotymi (konkurs indywidualny, konkurs drużyn mieszanych i konkurs drużynowy) i jednym srebrnym (sztafeta mieszana kombinacji nordyckiej).

Wyniki konkursu drużynowego kobiet na Uniwersjadzie w Lake Placid:

Miesjce Drużyna Nota
1. Polska I 397,9
2. Polska II 357
3. Japonia I 327,4
4. Japonia II 263,7
5. Stany Zjednoczone 217,2

ZOBACZ WIDEO: Thurnbichler zwrócił się do Polaków. Co za słowa!

Czytaj także:
Polak namiesza na mistrzostwach świata juniorów? Poznaliśmy skład
Kontrowersje wokół Graneruda. Trener ujawnia

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×