Horngacher ostro tuż przed MŚ. "Nikt się nie odważył"

Niemcy jako jedyni wysłali swoich czołowych zawodników na konkursy Pucharu Świata do Rasnova. Mocno rozczarowany jest tym Stefan Horngacher. Trener naszych zachodnich sąsiadów skrytykował za to inne reprezentacje, w tym Polskę.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Stefan Horngacher Newspix / Na zdjęciu: Stefan Horngacher
Tak słabo obsadzonych konkursów Pucharu Świata nie było od lat. Do Rasnova przyjechał tylko jeden zawodnik z czołowej dziesiątki klasyfikacji - Andreas Wellinger.

Zdecydowana większość reprezentacji wysłała do Rumunii rezerwowe składy. W tym gronie znaleźli się również Polacy, którzy nie zdecydowali się nawet na wypełnienie kwoty startowej.

Wyjątkiem byli Niemcy. Trener Stefan Horngacher wystawił najmocniejszy skład. - Nikt nie odważył się tu przyjechać przed mistrzostwami świata, tylko my to zrobiliśmy - mówił w rozmowie ze heimatsport.de.

ZOBACZ WIDEO: Tak wygląda w wieku 35 lat. Zdradziła receptę na niesamowitą figurę

Nie było niespodzianką to, że Niemcy zdominowali rywalizację. Andreas Wellinger wygrał zarówno konkurs indywidualny, jak i rywalizację duetów (wraz z Karlem Geigerem).

- Wygraliśmy pewnie, ale to też było konieczne - podkreślił szkoleniowiec. - Chcielibyśmy, aby była większa konkurencja, ale jest tak, jak jest. Podjęliśmy wyzwanie i zwyciężyliśmy - dodał.

W podobnym tonie wypowiadał się Markus Eisenbichler. On również był rozczarowany brakiem czołowych zawodników w Rasnovie.

- To dla nas dobre, że mogliśmy zdobyć trochę punktów. Oczywiście, że chcemy mierzyć się z najlepszymi. Ale jeśli was nie ma, nie macie jak sprawdzić formy. To wasza wina - tłumaczył.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym rozpoczną się 22 lutego i potrwają do 4 marca. Na 25 lutego zaplanowano konkurs skoków na obiekcie normalnym.

Czytaj także:
"Jego szanse maleją". Był szczery do bólu po tym, co mistrz świata zrobił w Rumunii
Wielka zmiana. To w tej stacji zobaczysz skoczków na MŚ w Planicy

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Czy zgadzasz się z opinią Niemców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×