Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Zamieszanie pod skocznią w Planicy. Mamy komentarz z PZN

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) długo przeciągła rozpoczęcie piątkowego konkursu Pucharu Świata w Planicy. Do rywalizacji jednak nie doszło. Jednoznacznie ocenia to sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, Jan Winkiel.

PS
skocznia w Planicy, w kółku: Jan Winkiel PAP / Grzegorz Momot / PZN / Na zdjęciu: skocznia w Planicy, w kółku: Jan Winkiel
Dużą dozą cierpliwości musieli wykazać się skoczkowie narciarscy w Planicy, a także kibice skoków przed telewizorami. O 15:00 miał rozpocząć się przedostatni konkurs indywidualny Pucharu Świata w sezonie 2022/23, ale silny wiatr uniemożliwiał start rywalizacji.

Międzynarodowa Federacja Narciarska kilka razy odkładała rozpoczęcie zmagań. Aż w końcu o 16:30 pojawił się oficjalny komunikat, że jednoseryjne zawody rozpoczną się o godzinie 17:00. Z tych założeń nic nie wyszło. Ostatecznie konkurs został odwołany i odbędzie się w sobotę o godzinie 8:45.

- Myślę, że tym razem nie było to nic kuriozalnego. Obserwowałem prognozę pogody i siłę wiatru. Faktycznie, troszkę się stabilizowało, pojawiały się jakieś szanse. Myślę, że ta decyzja o przeciąganiu nie była tak absurdalna - przyznał Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

- Może to ostatnie pół godziny było już niepotrzebne, ale z drugiej strony były takie momenty, że ten konkurs mógł normalnie iść. Całkiem rozsądne postępowanie FIS - ocenił.

W sobotę odbędą się więc dwa konkursy - o 8:45 zaległy indywidualny, a po nim rozpoczną się dwuseryjne zawody drużynowe.

Nowy program PŚ w Planicy na sobotę: 
8:45 - Konkurs indywidualny (jedna seria)
10:15 - Konkurs drużynowy

Czytaj także:
Gdzie on wylądował?! To był niewiarygodny lot Stocha w Planicy
Ma szansę wyprzedzić Kubackiego. Co za słowa o Polaku

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili argentyńscy piłkarze. Był tam też Messi


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×