Stało się. Nowy trener w polskich skokach

To już absolutnie przesądzone. Polski Związek Narciarski oficjalnie poinformował, że nowym trenerem kobiecej kadry narodowej w skokach narciarskich wybrany został Harald Rodlauer.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Harald Rodlauer Materiały prasowe / Eurosport player / Na zdjęciu: Harald Rodlauer
Po sezonie 2022/23 Harald Rodlauer zakończył współpracę z kobiecą reprezentacją Austrii. Jej trenerem był nieprzerwanie od 2018 roku. Przez pięć minionych lat jego podopieczne aż trzykrotnie wywalczyły Puchar Narodów.

W ostatnich dwóch sezonach mieliśmy do czynienia z dominacją Austriaczek, jeżeli chodzi o rywalizację o Kryształową Kulę - przed rokiem wywalczyła ją Marita Kramer, a w marcu br. - Eva Pinkelnig.

W przeszłości Rodlauer był skoczkiem narciarskim. Najlepszy wynik zapisał na swoim koncie w 1986 roku w Oberstdorfie. Zajął dziewiąte miejsce podczas inauguracji 34. Turnieju Czterech Skoczni. Brak sukcesów sprawił, że po sezonie 1991/92 zakończył karierę.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Harald Rodlauer został już oficjalnie ogłoszony nowym selekcjonerem kadry Polski kobiet. Jego asystentem w Szczyrku będzie Stefan Hula. Jeżeli chodzi o asystenta w Zakopanem, to w tym przypadku Polski Związek Narciarski ogłosił wakat.

Funkcję fizjoterapeutki nadal pełnić będzie Paulina Węgrzyn-Gębuś. Z kobiecą kadrą Polski współpracować ma ponadto austriacka fizjoterapeutka Theresa Koren, a zagranicznym konsultantem Rodlauera będzie Alois Hasibether.

PZN przekazał ponadto, że jedyną zawodniczką w kadrze narodowej na sezon 2023/2024 będzie Nicole Konderla. W gronie zawodniczek bazowych znajdują się natomiast Paulina Cieślar, Wiktoria Przybyła, a także Anna Twardosz.

Zobacz także:
Kontrowersyjna decyzja. "Dwie minuty, to dwie minuty"
Znany zawodnik odchodzi z Cracovii


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×