"To nie jest prawda". Ujawnił, jakie relacje Stoch i Kubacki mają z Thurnbichlerem

Po niedzielnych wypowiedziach Dawida Kubackiego i Kamila Stocha zawrzało. - Źle zinterpretowano słowa obu zawodników. Wiem, że chwalą sobie współpracę z Thomasem Thurnbichlerem. Tworzymy niepotrzebną sensację - zapewnia wiceprezes TZN Rafał Kot.

Bogumił Burczyk
Bogumił Burczyk
Thomas Thurnbichler Newspix / Tadeusz Mieczynski / PressFocus / Na zdjęciu: Thomas Thurnbichler
Inauguracja sezonu Pucharu Świata w Ruce okazała się katastrofalna dla polskich kibiców. Skoczkowie zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań i nie nawiązali walki z czołówką. Najbardziej rozczarował Kamil Stoch, który ani razu nie zameldował się w serii finałowej, a drugiego dnia nawet nie przebrnął przez kwalifikacje.

Zarówno on, jak i Dawid Kubacki nie kryli frustracji po zakończeniu niedzielnej rywalizacji. - Nie do końca wierzyłem w pomysł na dzisiejszy skok. Nie chcę mówić, że myśl szkoleniowa jest zła, ale na tej skoczni nie czuję się dobrze. Za dużo było od razu u mnie zmian w skokach i trochę się w tym wszystkim pogubiłem - powiedział Kamil Stoch na antenie Eurosportu po kwalifikacjach do niedzielnego konkursu PŚ w Ruce.

Nowotarżanin również przyznał, że nie zgadza się ze wszystkimi pomysłami sztabu (więcej ->TUTAJ).

Nie powinni iść z tym do mediów


Do słów obu skoczków odniósł się wiceprezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Rafał Kot. - Uważam, że Dawid i Kamil pod wpływem emocji powiedzieli za dużo. To normalne, że mogą mieć inną wizję. Niemniej zdania, które padły, powinny zostać wypowiedziane wewnątrz, a nie na antenie telewizji. Obaj skoczkowie powinni zdawać sobie z tego sprawę. Są bardzo doświadczeni i wiedzą, że pewne rzeczy nie powinny wychodzić na światło dzienne - mówi działacz w rozmowie z WP SportoweFakty.

- Stało się jednak inaczej i powstały niepotrzebne nadinterpretacje. Teraz sieć obiegły zbyt daleko idące artykuły, w których możemy przeczytać o niesnaskach w polskiej kadrze, a nawet, że nasi zawodnicy są niezadowoleni ze współpracy z Thomasem Thurnbichlerem. To nie jest prawda. Rzeczywistość jest zupełnie odwrotna. Wiem, że ich relacje są dobre. Dawid i Kamil cenią profesjonalizm naszego szkoleniowca - dodaje.

Będzie lepiej?


Tuż przed zgrupowaniem w Lillehammer Biało-Czerwoni udali się na Cypr, by odnowić siły. - Nie można powiedzieć, że to był zły pomysł. Niemniej prosto stamtąd nasi zawodnicy udali się do Norwegii, co przypłacili przeziębieniem. Chcieliśmy maksymalnie wykorzystać czas i fakt, że skocznia zwolniła się szybko. Ostatecznie jednak wszyscy, podkreślam: wszyscy, zachorowali i musieli zmierzyć się z uporczywą infekcją. Niemal każdy skoczek na rozbiegu otwiera usta, skupiając się, by oddać dobrą próbę. Różnica temperatur zrobiła swoje - podkreśla Kot.

- Trudno więc się dziwić, że wypadliśmy słabo w Finlandii. Osłabione organizmy zawodników nie pozwoliły uwolnić pełni potencjału. Zapewniam, że przygotowania przebiegły w sposób zadowalający zarówno dla sztabu szkoleniowego, jak i samych skoczków. Ten fakt potwierdziły parametry biometryczne. Efekty ciężkiej pracy na pewno się pojawią, tylko trzeba czasu, by zawodnicy doszli do siebie - dodaje nasz rozmówca.

Wiceprezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego studzi jednak nastroje przed następnym weekendem w Lillehammer.

- Będzie lepiej, ale nie należy oczekiwać, że zawojujemy podium, bo tak się nie stanie. Po infekcji trzeba trochę czasu, by wrócić na właściwe tory - podsumowuje Rafał Kot.

Bogumił Burczyk, dziennikarz WP SportoweFakty

Zobacz takżeŁożyński: Mleko się rozlało. Tych słów nie można zamieść pod dywan [OPINIA]

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy uważasz że Dawid Kubacki i Kamil Stoch postąpili słusznie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×