Mieszane uczucia Stocha i Kubackiego po kwalifikacjach. Sprawdź, jak je skomentowali

To nie był udany występ liderów Biało-Czerwonych w kwalifikacjach do konkursu PŚ w Lillehammer. - Krok dzisiaj do tyłu. Znów się coś podziało - ocenił Kamil Stoch.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Kamil Stoch/ Dawid Kubacki Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba/ Jurij Kodrun/Getty Images / Na zdjęciu: Kamil Stoch/ Dawid Kubacki
Piątkowe kwalifikacje do konkursu indywidualnego PŚ w Lillehammer (w sobotę o godz. 16:10) były słabe w wykonaniu Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Reprezentanci Polski zajęli odpowiednio 29. i 45. miejsce (więcej TUTAJ).

Obaj wystąpią w sobotnim konkursie, ale trudno o optymizm. Stoch w rozmowie z Eurosportem sprawiał wrażenie załamanego z powodu fatalnej formy na początku rywalizacji w PŚ 2023/24.

- Krok dzisiaj do tyłu. Nawet nie chce mi się mówić o tym. Znów się coś podziało. Przedwczoraj był krok do przodu. Zwłaszcza środowy trening był ok. Nie wiem, czy tak działa na mnie adrenalina czy coś. Młody i niedoświadczony najwidoczniej jestem - podsumował w nieco żartobliwym tonie.

Kubacki z kolei - był najgorszym polskim skoczkiem w kwalifikacjach - widzi jednak światełko w tunelu. Z umiarkowanym optymizmem patrzy w przyszłość.

- Po wylądowaniu (na 84 m - przyp. red.) miałem zagwozdkę, czy to wystarczy na awans. Ostatnio miałem problemy z opóźnionym odbiciem, a dzisiaj za szybko to zrobiłem. No i belka niższa, więc nie miało co lecieć. Na końcu walczyłem o metry stąd takie lądowanie, bo miałem w głowie, że mogę nie awansować - ocenił.

- Mimo to mam wrażenie, że od ostatniego konkursu postawiłem krok do przodu. Jest lepiej.
Z umiarkowanym optymizmem spoglądam na weekend. Ścieżka jest obrana, wiemy, jak mamy iść - dodał podopieczny Thomasa Thurnbichlera.

Zobacz:
"Cosik lepiej". Wyraźnie rozluźniony Żyła przed kamerą TV

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Dawid Kubacki stanie na podium konkursu PŚ w Lillehammer?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×