"Nie ma się z czego cieszyć". Małysz wskazał możliwe przyczyny słabych skoków Polaków

- Myślę, że Thomas wie doskonale, jaki jest problem, bo wielokrotnie na ten temat rozmawialiśmy - powiedział Adam Małysz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet" na temat słabego wejścia w sezon polskich skoczków.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Małysz WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Adam Małysz
W Ruce było słabo. W Lillehammer jest niewiele lepiej. Co prawda w sobotę trójka naszych skoczków zdobyła punkty Pucharu Świata, ale Paweł Wąsek, Piotr Żyła i Kamil Stoch znaleźli się w trzeciej dziesiątce.

Do rundy finałowej w ogóle nie zakwalifikował się Dawid Kubacki.

- Trzech w trzydziestce wygląda tak, jakby był progres, ale to dalej odległe miejsca i nie ma się z czego cieszyć - stwierdził Adam Małysz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet".

Prezes PZN przyznał, że wielokrotnie rozmawiał z trenerem naszych skoczków Thomasem Thurnbichlerem. Dodał, że Austriak doskonale zdaje sobie sprawę, jaki jest problem.

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora

W dużym skrócie, chodzi o dwie kwestie. - Chodzi o pozycję dojazdową, bo jadąc niestabilnie, są złe kąty. Do tego coraz częściej wydaje mi się, że coś jest nie tak ze sprzętem. Niemcy i Austriacy bardzo odstają od innych - dodał.

Jeżeli chodzi o sprzęt, to Małysz nie dopuszcza do siebie myśli, że sztab "nie odrobił zadania, bo mamy najlepszych specjalistów".

Pojawiły się zarzuty, że być może coś nie tak jest w kwestii motoryki. Małysz jednak spogląda w innym kierunku. - Podstawowy problem to technika. Z kim się nie rozmawia, to każdy widzi to samo, pozycja dojazdowa - powiedział wprost.

Zdaniem naszego byłego mistrza w skokach, wyeliminowanie problemów technicznych jest kluczowe. - Ze sprzętem to sobie można zawsze poradzić, jeśli w ogóle trzeba. Jeśli chodzi o technikę, to przede wszystkim dużo od zawodnika zależy, jak on sobie z tym poradzi - zakończył.

Kolejne zmagania skoczków już w niedzielę, tym razem na skoczni dużej w Lillehammer. Początek konkursu o godz. 17:00. Kwalifikacje zaplanowano na 15:30.

Zobacz także:
"Od czegoś trzeba zacząć". Stoch szukał pozytywów
Thurnbichler nie patrzy na wyniki. Co go interesuje w Lillehammer?

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Polacy wrócą do walki o zwycięstwa w konkursach PŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×