Spójrzcie na buty Niemców. Schmitt wszystko ujawnił

Reprezentacja Niemiec na początku sezonu 2023/2024 prezentuje bardzo wysoką formę. Co jest tego powodem? Martin Schmitt w rozmowie z portalem sport.de przedstawił dwie kluczowe informacje. - Mają pewną swobodę - powiedział były skoczek.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Martin Schmitt Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Martin Schmitt
Fani skoków narciarskich mogą być w końcu zadowoleni, ponieważ rozpoczął się kolejny sezon Pucharu Świata. Nieco gorsze nastroje panują wśród kibiców reprezentacji Polski, która nie zachwyciła zarówno w Ruce jak i Lillehammer.

Świetnie prezentują się Niemcy i Austriacy. Obie ekipy mają obecnie po czterech reprezentantów w pierwszej "dziesiątce" klasyfikacji generalnej. Skąd taka poprawa u podopiecznych Stefana Horngachera? W poprzedniej kampanii stabilną formę prezentował jedynie Andreas Wellinger.

Martin Schmitt wskazuje, iż na kapitalne skoki reprezentantów Niemiec mogą składać się dwa czynniki. Wyjawił je w rozmowie z portalem sport.de. - Niemiecki zespół bardzo, bardzo dobrze to wykorzystał i wdrożył - powiedział.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: magiczne zagranie. Wszystko zrobił perfekcyjnie

- Indywidualnie znaleźliśmy świetne rozwiązanie dla nowych przepisów, tak aby baza techniczna i sekwencja techniczna skoku działały i mogły być przeprowadzone w taki sposób, aby ostatecznie oddać próbę na najwyższym poziomie - podsumował.

Dwukrotny zdobywca Pucharu Świata zwrócił też uwagę na część sprzętową niemieckich zawodników - konkretnie chodzi o buty.

- Wysokość buta została ograniczona, co oczywiście ma wpływ na środek ciężkości ciała w kierunku ruchu startowego. Niemiecka ekipa radzi sobie z tym bardzo dobrze. Nie osiągnęli bezwzględnego limitu w tym obszarze przed rozporządzeniami, dlatego mają pewną swobodę i nie muszą interweniować tak ostro - ocenił.

Podopieczni Stefana Horngachera będą chcieli potwierdzić formę już w najbliższy weekend. Rywalizacja w Pucharze Świata przeniesie się do niemieckiego Klingenthal.

Zobacz też:
PŚ. Fatalne informacje z Niemiec

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×