Zmiana lidera. Zobacz klasyfikację generalną Turnieju Czterech Skoczni

Zwycięstwem Jana Hoerla zakończył się konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Ryoyu Kobayashi. Najlepszy z Polaków jest Kamil Stoch.

Łukasz Witczyk
Ryoyu Kobayashi PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
Po dwóch konkursach liderem klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni był Andreas Wellinger, który miał tylko 1,8 pkt przewagi nad Ryoyu Kobayashim. Trzeci był Stefan Kraft, którego strata wynosiła już 25,2 pkt. To oznaczało, że w zasadzie tylko Niemiec i Japończyk liczyli się w walce o triumf w prestiżowym niemiecko-austriackim turnieju.

W środę (3 stycznia) skoczkowie rywalizowali w Innsbrucku. Skocznia Bergisel nie wybacza błędów, o czym przekonało się już wielu skoczków. Po pierwszym austriackim turnieju liderem został Kobayashi, który ma 4,8 pkt przewagi nad Niemcem.

Na starcie stanęło pięciu reprezentantów Polski. Awans do drugiej serii wywalczyło czterech z nich. Punktów nie zdobyli Dawid Kubacki i Maciej Kot. Pierwszy z nich nie zakwalifikował się do konkursu, a drugi zawody zakończył na pierwszej serii.

Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Spadek z czwartej na 14. lokatę zaliczył Piotr Żyła. 24. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, a Paweł Wąsek był 29.

To właśnie Stoch jest najwyżej sklasyfikowany w "generalce" Turnieju Czterech Skoczni. Zajmuje w niej 15. pozycję. Żyła jest 18. To jedyni polscy zawodnicy, którzy w każdym z konkursów TCS kwalifikowali się do drugiej serii.

Ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 6 stycznia w Bischofshofen. Start pierwszej serii zaplanowano na godzinę 16:30. Transmisja dostępna będzie w Eurosporcie, Playerze oraz TVN, który oglądać można także w Pilot WP. Tekstową relację przeprowadzi portal WP SportoweFakty.