Trzeba to powtórzyć raz jeszcze - bieżący sezon niestety nie jest udany dla polskich skoczków narciarskich. W Willingen nie doszło do przełomu. Tam solidnie spisywał się tylko Aleksander Zniszczoł. Po pierwszych seriach znajdował się on na podium (w pierwszym konkursie był trzeci, a w drugim - pierwszy). Niestety, w obu turniejach finalnie znalazł się na ósmym miejscu.
Co ciekawe, były to dopiero pierwsze konkursy Pucharu Świata 2023/2024, w których jakikolwiek reprezentant Polski znalazł się w TOP10. To chyba mówi absolutnie wszystko na temat postawy podopiecznych Thomasa Thurnbichlera.
W Willingen ponownie nie zachwycili Dawid Kubacki, Kamil Stoch czy Piotr Żyła. Poza tym przeciętnie spisywał się Maciej Kot. Paweł Wąsek natomiast nie wystartował w żadnym z konkursów. Wszystko z uwagi na fakt, że zmagał się z chorobą.
W związku z postawą Macieja Kota, niektórzy zakładali, że przed zmaganiami w Lake Placid i Sapporo trener Thomas Thurnbichler dokona jakichś roszad w kadrze. Ostatecznie jednak nic się nie zmieniło. Do USA oraz Japonii polecą więc Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł czy też Piotr Żyla.
Pierwszy konkurs indywidualny w Lake Placid odbył się 10 lutego 2024 roku. W sobotę doszło też do konkursu duetów. Teraz czas na drugi konkurs indywidualny. Kiedy będzie można go śledzić i gdzie dostępna będzie bezpośrednia transmisja? Wyjaśniamy poniżej.
Transmisja z Pucharu Świata w Lake Placid. Gdzie i kiedy obejrzeć?
Drugi konkurs indywidualny w Lake Placid przewidziany został na niedzielę (11 lutego 2024 roku). Początek rywalizacji zaplanowano na 15:15. Kwalifikacje rozpoczną się natomiast o godzinie 14:00. W ciemno można zakładać, że emocji nie zabraknie. My oczywiście będziemy ściskać kciuki za jak najlepsze wyniki Polaków.
Gdzie dostępny będzie bezpośredni przekaz z Lake Placid? Internetową transmisję znajdziesz na kanale TVN w Pilot WP (link sponsorowany, programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są dostępne w powszechnym i nieodpłatnym odbiorze w sposób cyfrowy w telewizji naziemnej).
Link sponsorowany
Zmagania w Lake Placid toczą się na obiekcie MacKenzie Intervale Ski Jump. Kompleks składający się z pięciu skoczni powstawał w latach 1920-1921. Później oczywiście odbywały się przebudowy. Dochodziło do nich w latach 1923, 1927, 1928, 1965, 1977-79, 1994, a także 2021. Zimowy rekord tej skoczni ustanowił Veli-Matti Lindstroem (Finlandia) w dniu 2 lutego 2002 roku.
Poniżej znajdziecie najważniejsze parametry skoczni w Lake Placid:
Długość najazdu: 98,07 m
Nachylenie najazdu: 35,1°
Długość progu: 6,89 km
Wysokość progu: 3,08 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 93,1 km/h
Nachylenie zeskoku: 34,1°
Niewątpliwie warto wygospodarować trochę czasu, by móc śledzić niedzielne zmagania w Lake Placid. Transmisja, przypominamy, w Pilot WP.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza
Czytaj także:
> Słowa Stocha dają do myślenia. Znał decyzję trenera?
> To koniec. Gwiazdor zwołał dziś konferencję i przekazał decyzję