To koniec. Gwiazdor zwołał dziś konferencję i przekazał decyzję

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Bjoern Reichert/NordicFocus / Na zdjęciu: Peter Prevc.
Getty Images / Bjoern Reichert/NordicFocus / Na zdjęciu: Peter Prevc.
zdjęcie autora artykułu

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia. We wtorek wczesnym popołudniem Peter Prevc poinformował, że po trwającym sezonie zakończy sportową karierę.

W tym artykule dowiesz się o:

We wtorek przed południem słoweńskie media poinformowały, że tego dnia o godzinie 13:00 odbędzie się specjalnie zwołana konferencja prasowa na której Peter Prevc ogłosi zakończenie swojej kariery sportowej. Informacja ta była zaskoczeniem i w środowisku narciarskim wywołało to spore poruszenie.

O godzinie 13:00 informacje dziennikarskie się potwierdziły. Obecny w Planicy Peter Prevc ogłosił, że po sezonie 2023/2024 kończy swoją karierę skoczka narciarskiego. Słoweniec poinformował, dlaczego podjął taką decyzję.

- Planica to miejsce, gdzie dzieją się wspaniałe rzeczy. Zaprosiłem Państwa, aby poinformować, że będzie to mój ostatni sezon w roli profesjonalnego sportowca. Dałem sobie czas na przemyślenie i myślę, że podjąłem mądrą decyzję. Czas zacząć nowy rozdział w życiu. Jeszcze nie wiem, co będę robić, możliwości jest wiele, ale o tym porozmawiamy za 47 dni. Teraz czas na kontynuację sezonu, który jest nadal w toku - rozpoczął Peter Prevc cytowany przez portal siol.net.

Słoweniec nie ukrywał wzruszenia podczas ogłaszania tej decyzji. 31-latek był na granicy łez, gdy powiedział, że we wtorek przeczytał ze dwa artykuły o zakończeniu przez niego kariery i oczy mu się nieco "zaświeciły".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza

Peter Prevc zdradził, że ta decyzja nie została podjęta nagle i w tym sezonie. Skoczek przyznał, że pierwsze myśli pojawiły się w jego głowie już po ostatnich igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Podczas rywalizacji w Chinach wywalczył złoty medal w konkursie drużyn mieszanych.

- Już po igrzyskach olimpijskich zacząłem się zastanawiać, kiedy będzie odpowiedni moment, ile jeszcze moje ciało i serce mogą jeszcze zdziałać, czy mogę jeszcze całą siebie poświęcić sportowi. W zeszłym roku w Planicy dostałem też wielką wskazówkę, że nie mogę przebić się głową przez ścianę i wtedy podjąłem taką decyzję - przyznał Prevc.

Bez wątpienia Peter Prevc to jedna z legend skoków narciarskich. Słoweniec zadebiutował w zawodach Pucharu Świata w Lillehammer 5 grudnia 2009 roku, gdy miał 17 lat. I już w pierwszym konkursie zanotował 22. miejsce i zdobył punkty.

Przez wiele lat był liderem kadry Słowenii. Na swoim koncie zanotował wiele sukcesów. 31-latek jest mistrzem olimpijskim z Pekinu w 2022 roku w konkursie drużyn mieszanych, trzykrotnie triumfował w mistrzostwach świata w lotach, wygrał cykl Pucharu Świata w sezonie 2015/2016.

Zobacz także: Słowa Stocha dają do myślenia. Znał decyzję trenera? "Proszę się nie dziwić". Wyjaśnił, dlaczego Zniszczoł stracił podium

Źródło artykułu: WP SportoweFakty