Co za wieści. Jest najmłodszym Polakiem z prawem startu w Pucharze Świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Łukasz Łukaszczyk / Na zdjęciu: Łukasz Łukaszczyk
Instagram / Łukasz Łukaszczyk / Na zdjęciu: Łukasz Łukaszczyk
zdjęcie autora artykułu

Thomas Thurnbichler może wkrótce postawić na utalentowanego zawodnika. Nie ma żadnych przeszkód, by Łukasz Łukaszczyk wystartował w Pucharze Świata.

Do pewnego przełomu w karierze młodego skoczka doszło podczas zmagań Bloudkovej Velikance w Planicy w ramach Pucharu Kontynentalnego. Łukasz Łukaszczyk uzyskał premierowe punkty i po pierwszej serii zawodów w Słowenii znajdował się na 29. pozycji.

Urodzony 30 czerwca 2007 roku zawodnik ostatecznie uplasował się na 17. miejscu i tym samym osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich Polaków. Skoczek miał nawet dwa powody do świętowania po udanym występie w sobotnim konkursie.

Dzięki awansowi do drugiej serii Łukaszczyk wywalczył sobie prawo startu w zawodach PŚ w skokach narciarskich. Dziennikarz Mateusz Leleń wyliczył, że 16-latek jest najmłodszym w historii Polakiem z takim przywilejem.

Rezultaty Biało-Czerwonych w ostatnich tygodniach nie napawają optymizmem. Czy w tych okolicznościach trener Thomas Thurnbichler postawi na wschodzącą gwiazdę?

ZOBACZ WIDEO: "Awaria transmisji". Ludzie przecierali oczy ze zdumienia

- Gdyby dostał powołanie, to ja bym się cieszył. Chcę jednak zaznaczyć, że zgadzam się z Thomasem Thurnbichlerem, który mówi że belki w Pucharze Świata są duże niższe, spada prędkość i jest to trochę inna rywalizacja - mówił w rozmowie z TVP Sport Daniel Kwiatkowski, trener polskiej kadry juniorów.

Czytaj więcej: "Głównie leżę w łóżku". Zabrał głos po dramatycznym upadku Szczery do bólu. Takie miał zdanie Małysz o Zniszczole

Źródło artykułu: WP SportoweFakty