Wszyscy piszą tylko o nim. "Ale historia"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Peter Prevc
PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Peter Prevc
zdjęcie autora artykułu

Peter Prevc w imponujący sposób kończy karierę skoczka narciarskiego. Słoweniec podczas piątkowych zawodów w Planicy całkowicie skradł show.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=11614]

Peter Prevc[/tag] w trakcie sezonu 2023/24 zaskoczył kibiców swoją decyzją o zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. Ogłosił ją w środku Pucharu Świata, a później kilka razy stawał na podium zawodów indywidualnych. Ani razu nie zdołał jednak wygrać - aż do piątku, kiedy uczynił to w wyjątkowym miejscu - przed własną publicznością.

Prevc zajmował drugą lokatę po pierwszej serii konkursu w Planicy (po locie na 237,5 metra). W drugiej serii wylądował sześć i pół metra bliżej, ale - jak się okazało - w zupełności wystarczająco, aby wyprzedzić Daniela Hubera i odnieść swoje pierwsze od czterech lat indywidualne zwycięstwo.

"Ależ piękna historia! Pero wygrywa w ostatni weekend swojej kariery. Wygrywa w pięknym stylu! Przed własnymi kibicami!! Planica odleciała!" - napisał Sebastian Szczęsny z TVN.

"Reakcja publiczności po skoku Hubera - niesamowita! Wszyscy jesteśmy dziś Słoweńcami. Huber pewnie podświadomie też nie chciał tego zrobić Pero. Ale historia" - dodał jego redakcyjny kolega, Damian Michałowski.

Pod wrażeniem jest także Łukasz Jachimiak z portalu sport.pl. "Peter Prevc wygrywa w Planicy, w swoim przedostatnim występie w karierze! Na zwycięstwo czekał 4 lata, w ciągu ostatniego miesiąca były cztery razy drugi. Sport jest piękny!" - skwitował.

"Peter Prevc raz jeszcze udowadnia, że jego miejsce jest w gronie największych postaci tego sportu" - podsumował profil Skoki narciarskie na wykresie i w liczbach.

"Wspaniale się żegna Peter Prevc" - dodał Michał Korościel z Eurosportu. Słoweniec jest wiceliderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach, a w piątek znacząco zbliżył się do lidera - Stefana Krafta.

Czytaj także: "Coś niesamowitego". Stoch pod wrażeniem wyczynu rywala

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty