Niespełniony polski talent w skokach wraca do rywalizacji na arenie międzynarodowej

Skoczkowie wracają do rywalizacji. 2 i 3 lipca w Villach odbędą się dwa indywidualne konkursy Letniego FIS Cup, w których Polskę reprezentować będzie m.in. wracający po kilkuletniej przerwie od skakania na arenie międzynarodowej Łukasz Rutkowski.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
PAP / Andrzej Grygiel

28-latek jeszcze kilka lat temu uznawany był za jeden z największych talentów w polskich skokach narciarskich. Łukasz Rutkowski w Pucharze Świata zadebiutował w 2006 roku. Pierwsze punkty w tym cyklu zdobył dwa lata później, zajmując 27. miejsce w konkursie na Gross-Titlis-Schanze (HS137) w Engelbergu.

Zimowy sezon 2008/2009 poprzedziło udane lato w wykonaniu Rutkowskiego, kiedy to w indywidualnym konkursie Letniego Grand Prix na Wielkiej Krokiwi im. Stanisława Marusarza (HS134) zajął trzecie miejsce. Oprócz tej lokaty do największych sukcesów Polaka w rywalizacji z seniorami należy zaliczyć czwarte miejsce z drużyną na mistrzostwach świata w Libercu w 2009 roku oraz drugą lokatę wywalczoną z zespołem kilka tygodni później podczas PŚ w Planicy. Nieźle zapowiadającą się karierę Rutkowskiego przerwały kontuzje. W 2011 roku zawodnik zdecydował się odwiesić narty na kołku. Po uporaniu się z kłopotami zdrowotnymi w 2014 roku Rutkowski wznowił trening i startował w mistrzostwach Polski, ale dopiero teraz otrzymuje szansę zaprezentowania swoich umiejętności w rywalizacji międzynarodowej.

Skoczek TS Wisła Zakopane znalazł się wśród dziesięciu wybrańców Macieja Maciusiaka, którzy będą reprezentowali Polskę podczas inauguracyjnych zawodów Letniego FIS Cup na austriackiej skoczni (HS 98) w Villach. Oprócz Rutkowskiego w składzie znaleźli się: Stanisław Biela (powrót do skakania po kontuzji), Andrzej Zapotoczny, Krzysztof Leja, Damian Skupień, Łukasz Bukowski, Bartosz Czyż, Dominik Kastelik, Tomasz Pilch i Paweł Wąsek. W Villach zaplanowano dwa konkursy indywidualne w dniach 2 i 3 lipca 2016 roku.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Trening reprezentacji Polski przed meczem z Portugalią (źródło TVP)


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×