Maciej Kot: Stefan Horngacher nauczył nas, że takie wyniki to norma

Kamil Stoch i Maciej Kot zajęli dwa pierwsze miejsca w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. - Trener Horngacher nauczył nas, że takie wyniki to norma - mówił zaraz po zawodach w Lillehammer Maciej Kot.

Grzegorz Wojnarowski
PAP / Grzegorz Momot

Na olimpijskiej skoczni Lysgardsbakken triumfował w niedzielę Kamil Stoch, a Kot był drugi. Skład podium, na którym dwa najwyższe stopnie po raz trzeci w historii zajęli Biało-Czerwoni, uzupełnił Niemiec Markus Eisenbichler.

- To był super dzień dla całej naszej grupy. Po swoim drugim skoku myślałem, że znowu będę czwarty czy piąty. Ale wygrałem, super - powiedział po konkursie Stoch, w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Sebastianem Szczęsnym.

- Satysfakcja po wygranej jest ogromna, jak tu się nie cieszyć - dodał dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, który na podium zawodów PŚ stanął po raz pierwszy od 15 marca 2015 roku, gdy zajął 3. miejsce w Oslo.

Kot na podium konkursu PŚ stanął po raz pierwszy w karierze, ale swój życiowy wynik przyjął z dużym spokojem. - Trener Stefan Horngacher nauczył nas, że takie wyniki są normą. Może kiedyś przyjąłbym 2. miejsce z euforią, teraz podchodzę do tego tak, że ok, jest dwóch Polaków na podium, ale właśnie tak ma być - stwierdził 25-letni zawodnik AZS-u Zakopane.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Maciej Kot odniesie w tym sezonie pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata?