KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

67. TCS w Bischofshofen: pogoda wygrała z organizatorami. W sobotę nie będzie skakania!

Prognozowane intensywne opady śniegu w Bischofshofen pokonały organizatorów. Start treningu i kwalifikacji przekładano, aż wreszcie podjęto decyzję, że w sobotę skakania nie będzie. Serię próbną i eliminacje przeniesiono na niedzielę.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Walter Hofer, dyrektor PŚ W tle zaśnieżona skocznia w Bischofshofen PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Walter Hofer, dyrektor PŚ. W tle zaśnieżona skocznia w Bischofshofen
Najnowszy plan ustalony przez organizatorów prezentuje się następująco. W niedzielę 6 stycznia o 13:30 zostanie rozegrana jedna seria treningowa. Zaraz po niej, około 14:30, mają rozpocząć się kwalifikacje.

Pierwsza seria finałowego konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni ma rozpocząć się zgodnie z planem o 17:00. Skoczkowie nie będą jednak w niej rywalizować systemem KO (w parach), tylko tradycyjnie jak w Pucharze Świata.

Już w piątek meteorolodzy ostrzegali, że w sobotę w Bischofshofen będą panowały trudne warunki do skakania. Od rana intensywnie miał sypać śnieg, co miało mocno utrudnić organizatorom przygotowanie zeskoku Paul-Ausserleitner-Schanze (HS140).

Prognozy sprawdziły się. Rzeczywiście od rana śnieg sypał bardzo mocno. Jury dość szybko odwołało trening zaplanowany na 15:00. Miała zostać rozegrana tylko jedna seria próbna o 16:00, a zaraz po niej kwalifikacje. Później przesunięto trening na 17:00, a eliminację na 18:00.

Widząc jednak, że sytuacja pogodowa w Bischofshofen nie poprawia się, jury podjęło jedyną dobrą decyzję. Jeszcze przed godziną 16:00 trening i kwalifikacje przesunięto na niedzielne popołudnie. Jak na ten dzień przedstawiają się prognozy pogody? Są zdecydowanie lepsze. Nie są spodziewane już tak intensywne opady, a wiatr nie powinien być bardzo mocny.

Już po przeniesieniu treningów i kwalifikacji na niedzielę Adam Małysz, dyrektor w PZN do spraw skoków i kombinacji norweskiej, przekazał polskim dziennikarzom, że nie będą mieli w sobotę okazji do porozmawiania z Biało-Czerwonymi. Zawodnicy byli w gotowości, ale nie przyjechali z hotelu na skocznię. Po odwołaniu zmagań wrócili do swoich pokoi i przygotowują się mentalnie do niedzielnej rywalizacji.

Przypomnijmy, że liderem 67. TCS przed finałowym konkursem w Bischofshofen jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk o ponad 45 punktów wyprzedza drugiego Markusa Eisenbichlera. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajmuje 4. miejsce. Oprócz Japończyka i Niemca przed naszym reprezentantem jest jeszcze sklasyfikowany Norweg Andreas Stjernen.

ZOBACZ WIDEO Andreas Goldberger docenił Piotra Żyłę. "Skacze na wysokim poziomie"
Ryoyu Kobayashi powtórzy osiągnięcie Stocha i wygra wszystkie 4 konkursy 67. TCS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (29)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×