Skoki: Luca Egloff ogłosił zakończenie kariery

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Luca Egloff
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Luca Egloff
zdjęcie autora artykułu

Luca Egloff za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił, że sezon 2018/19 jest jego ostatnim w roli skoczka narciarskiego.

W tym artykule dowiesz się o:

- To wszystko! Kończę moją karierę w skokach narciarskich. Jestem wdzięczny za wszystkie doświadczenia, które przeżyłem i rzeczy, których się nauczyłem. Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że było to możliwe - napisał na Instagramie Luca Egloff.

Niespełna 24-letni Szwajcar szybko rozstał się z dyscypliną, nie odnosząc w niej spektakularnych sukcesów. Do największych może zaliczyć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Fis Cup w sezonie 2018/2019. W Pucharze Świata zadebiutował w 2014 roku, ale ani razu przez pięć lat nie zdołał awansować do drugiej serii zawodów najwyższej rangi.

Czytaj także: Stefan Horngacher skomentował negocjacje z Niemcami. Może opóźnić ogłoszenie decyzji

Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Seefeld zajął miejsce w czwartej dziesiątce zarówno w konkursie na skoczni normalnej, jak też w zawodach na dużym obiekcie. W drużynie, wraz z Szwajcarami, uplasował się na siódmym miejscu. Cztery lata temu ze skokami pożegnał się natomiast brat Luci Egloffa, Pascal.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Największy problem Jerzego Brzęczka. "To nie jest tylko kwestia ostatniego półrocza"

Źródło artykułu: