Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Skoki. MŚ 2024 nie w Harrachovie. Kandydatura wycofana

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich w 2024 roku nie odbędą się w Harrachovie. Czeski Związek Narciarski wycofał swoją kandydaturę, ale istnieje szansa, że mimo tego MŚ odbędą się w Czechach.
Dawid Borek
Dawid Borek
skocznie w Harrachovie WP SportoweFakty / Mateusz Kozanecki / Na zdjęciu: skocznie w Harrachovie

Po raz ostatni Harrachov gościł mistrzostwa świata w lotach w 2014 roku. Od tego czasu kompleks był zaniedbywany, mamut jest w złym stanie, konieczna jest renowacja obiektu. Bez tego organizacja mistrzostw świata w lotach narciarskich jest niemożliwa.

Oficjalnym powodem wycofania kandydatury Harrachova jest jednak nie zły stan skoczki, a nieuregulowana kwestia własności terenu, na którym znajduje się kompleks.

- Mimo wszelkich starań skomplikowane kwestie właścicielskie nie zostały jeszcze rozwiązane. Z tego powodu byliśmy zmuszeni oficjalnie wycofać kandydaturę Harrachova - wyjaśnił rzecznik prasowy Czeskiego Związku Narciarskiego, Tomas Haisl. 

Co do renowacji skoczni - państwo zapewniło sfinansowanie prac. Warunek: rozwiązanie kwestii właścicielskich. - Jeśli problem zostanie rozwiązany, państwo jest gotowe na wydanie pieniędzy i rozpoczęcie ogólnej renowacji - zapewnił Lukas Hermansky, prezes związku.

Dobra informacja jest taka, że choć kandydatura Harrachova została wycofana, nadal istnieje szansa, by MŚ 2024 odbyły się w Czechach. FIS może przedłużyć procedurę przyjmowania zgłoszeń do wiosny, a do tego czasu kompleks w Harrachovie może wyjść na organizacyjną prostą.

Zobacz też:
Skoki. Wielka Krokiew jak PGE Narodowy. Adam Małysz spokojny o Puchar Świata
Skoki narciarskie. Puchar Świata. Polacy rozpoczęli ostatni, kluczowy etap przygotowań do sezonu

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Dramatyczne sceny na mistrzostwach świata. Artur Mikołajczewski: Dałem z siebie więcej niż mogłem

Czy chciał(a)byś, by MŚ 2024 odbyły się w Harrachovie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×