Skoki narciarskie. Severin Freund oddał pierwsze skoki. Czeka na powrót do kadry

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Severin Freund
Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Severin Freund
zdjęcie autora artykułu

Severin Freund przygotowuje formę na Puchar Świata na skoczni, ale nie wie, kiedy Stefan Horngacher zdecyduje się go powołać na konkursy. Głównym celem Niemca jest omijanie kolejnych kontuzji.

W tym artykule dowiesz się o:

Severin Freund wykonał pierwsze skoki po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Doszło do tego w Niemczech, choć planowo razem z Richardem Freitagiem miał trenować w Val di Fiemme. Jednak Włosi anulowali plany Niemieckiego Związku, przez co były mistrz świata przygotowywał się w Rastbuchl.

"Jak najszybciej iść do przodu, bez urazów" - to dewiza skoczka, jeśli chodzi o najbliższe plany, zacytowała ją gazeta "Passauer Neue Presse".

Freund trenuje pod okiem Christiana Heima, jednego ze współpracowników Stefana Horngachera. Szykuje się do powrotu do Pucharu Świata. O tym czy znajdzie się w kadrze na PŚ w Oberstdorfie, w którym start wydaje mu się realny, zadecyduje oczywiście sam trener.

Przypomnijmy, że Severin Freund jest jednym z największych pechowców wśród skoczków. Dwa razy zerwał więzadło krzyżowe, a w lutym ubiegłego roku przeszedł operację łąkotki. Wydawało się, że do kadry wróci podczas cyklu Letniego GP, ale zatrzymały go problemy z plecami.

Nie są to jedyne problemy zdrowotne w niemieckiej kadrze. Markus Eisenbichler leczy nadgarstek. Drobnego urazu nabawił się podczas upadku na... parkingu.

Czytaj też:  -> Skoki narciarskie. "Prywatny kierowca". Stoch zażartował z Kubackiego -> Skoki narciarskie. Nowy turniej w Pucharze Świata. Sprawdź zasady Titisee-Neustadt Five (terminarz)

ZOBACZ WIDEO Jakub Przygoński pomógł Kamilowi Wiśniewskiemu. "Duch Dakaru"

Źródło artykułu: