Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. Klemens Murańka najlepszy w Sapporo! Paweł Wąsek z punktami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Klemens Murańka
Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Klemens Murańka

Klemens Murańka zwyciężył niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo, a dziesiątce miejsce w zmaganiach zajął Paweł Wąsek.

W sobotę Klemens Murańka nie wykorzystał szansy na zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Reprezentant Polski prowadził po pierwszej serii, ale ostatecznie zajął drugie miejsce, uznając wyższość Clemensa Leitnera (WIĘCEJ).

Co jednak nie udało się w sobotę, powiodło się już kolejnego dnia. Murańka już w pierwszej serii niedzielnych zmagań mocno przybliżył się do zwycięstwa - uzyskał 138 metrów i na półmetku wyprzedzał Andersa Haare o 5,3 punktu. Do finału awansował także Paweł Wąsek (130 metrów i 11. miejsce po pierwszej serii), z kolei poza "30" znaleźli się Kacper Juroszek (107 metrów, 39. lokata) oraz Tomasz Pilch (94,5 metra, 45. miejsce).

W finale Haare uzyskał 133 metry, a po chwili dokładnie w tym samym miejscu wylądował Murańka, wobec czego reprezentant Polski mógł cieszyć się z trzeciego w karierze zimowego zwycięstwa w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Podium uzupełnił Hiroaki Watanabe, przesuwając się w finale z ósmego na trzecie miejsce. Minimalny awans w drugiej rundzie zaliczył Wąsek, kończąc zawody na dziesiątej pozycji (123 metry w drugiej serii).

Po świetnym weekendzie w Sapporo, Murańka wskoczył na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej PK. Prowadzi Clemens Leitner, drugi jest Taku Takeuchi, a trzeci Clemens Aigner. Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się za tydzień w Planicy.