Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov: Stefan Kraft najlepszy na treningu, Dawid Kubacki szósty

Stefan Kraft nadal w świetnej formie. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył najwięcej punktów podczas pierwszej serii treningowej na normalnym obiekcie w Rasnovie. W czołowej szóstce znalazł się jeden Polak.

Piotr Ziemka
Stefan Kraft Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Ostatnia dziesiątka uczestników treningu ruszała z czternastej belki. Szóste miejsce zajął Dawid Kubacki. Czternasty rezultat miał Piotr Żyła. Tuż za zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata w Tauplitz/Bad Mitterndorf został sklasyfikowany Kamil Stoch, który skoczył najdalej z grona zawodników startujących z czternastej bramki, ale miał najlepsze warunki. Najwięcej punktów zdobył Stefan Kraft. Stochowi odjęto za wiatr 12,8 punktu, podczas gdy Kraftowi 3,2, a trzeciemu w klasyfikacji Karlowi Geigerowi 7,6. W czołowej trzydziestce znaleźli się Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Trening rozpoczęto z szesnastej belki. Po skoku siedemnastego zawodnika na liście startowej - Michaiła Nazarowa - obniżono rozbieg o jeden stopień. Rosjanin wykorzystał świetne warunki (za wiatr pod narty odjęto mu 10,6 punktu). Jako pierwszy z piętnastej platformy wystartował Aleksander Zniszczoł.

Po raz pierwszy w 2020 roku do składu na zawody Pucharu Świata został powołany Paweł Wąsek. Trening w Rasnovie nie był udany dla drugiego skoczka konkursów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode i Iron Mountain. Zajął 55. lokatę w gronie 57 skoczków.

Przed kwalifikacjami odbędzie się jeszcze jedna seria treningowa. Początek eliminacji zaplanowano na godzinę 12:20.

Miejsce Zawodnik Kraj Metry Punkty Belka
1. Stefan Kraft Austria 90,5 64,7 14.
2. Johann Andre Forfang Norwegia 89 63,3 14.
3. Karl Geiger Niemcy 91,5 62,3 14.
4. Ziga Jelar Słowenia 94,5 61,9 15.
5. Markus Eisenbichler Niemcy 92 61,6 15.
6. Dawid Kubacki Polska 90,5 60,9 14.
6. Gregor Schlierenzauer Austria 94 60,9 15.
14. Piotr Żyła Polska 85,5 58,4 14.
15. Kamil Stoch Polska 92 58,1 14.
23. Klemens Murańka Polska 90 55,1 15.
26. Jakub Wolny Polska 88 53,6 15.
38. Aleksander Zniszczoł Polska 86 50,1 15.
55. Paweł Wąsek Polska 71 31,8 16.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Stefan Kraft stanie na podium piątkowego konkursu Pucharu Świata w Rasnovie?