Kokpit Kibice

Pekin 2022. Chińczycy wznowili budowę skoczni olimpijskich

Z powodu pandemii koronawirusa w Chinach zawieszono budowę skoczni olimpijskich w Zhangijakou. Teraz - po kilkutygodniowej przerwie - robotnicy wrócili do pracy.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Pekin 2022 PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Pekin 2022

Chiny są na dobrej drodze do opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. W Państwie Środka sytuacja powoli się normalizuje, o czym świadczyć może decyzja o wznowieniu budowy skoczni olimpijskich. Pekin będzie gospodarzem ZIO w lutym 2022 r. (w dniach 4-12.02).

Ze względu na pandemię koronawirusa kilka tygodni temu przerwano prace w Zhangijakou, gdzie powstaną obiekty, na których za dwa lata będą rywalizować skoczkowie narciarscy. W czwartek (12.02) robotnicy wrócili na plac budowy. Organizatorzy ZIO Pekin 2022 są dobrej myśli.

- Jesteśmy obecnie podzieleni na kilka zespołów. Osobno pracują osoby odpowiedzialne za konstrukcje stalowe, osobno za obróbkę drewna, osobno pracują spawacze. Wszyscy pracownicy przed podjęciem pracy obowiązkowo mierzą temperaturę, a na placu budowy nie mogą pozostawać dłużej niż osiem godzin - zdradził chińskim mediom Xi Xiaodong, jeden z nadzorujących projekt (cytat za skijumping.pl).

Skocznie o punktach konstrukcyjnych K-95 i K-125 mają być gotowe w czerwcu tego roku, ale w zaistniałej sytuacji termin z pewnością zostanie przesunięty. W sezonie Pucharu Świata 2020/21 na skoczniach w Zhangijakou ma odbyć się próba przedolimpijska.

 

Zobacz:
Koronawirus. Przybywa nekrologów. Bergamo to "miasto duchów"
Koronawirus. Serie A. Piłkarze nie wrócą na boiska wcześniej niż 2 maja

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×