Skoki narciarskie. Nie tylko Austriacy. Koronawirus w kolejnej kadrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Damian Klamka/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Michaił Maksimoczkin
Getty Images / Damian Klamka/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Michaił Maksimoczkin
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Rosji nie wystąpił w zawodach Pucharu Świata w Kuusamo. Powodem tego jest zakażenie koronawirusem wykryte u jednego z zawodników.

Środa nie jest zbyt optymistycznym dniem dla środowiska związanego ze skokami narciarskimi. W godzinach porannych Austriacy poinformowali o zakażeniu koronawirusem wśród zawodników i wśród członków sztabu szkoleniowego (WIĘCEJ). Okazuje się jednak, że to nie jedyna kadra, która zmaga się z podobnymi problemami.

Zakażony koronawirusem jest także Michaił Maksimoczkin z reprezentacji Rosji. W związku z tym, cała kadra, która obecna była w Wiśle, musi poddać się kwarantannie. Rosjan nie zobaczymy zatem podczas najbliższych konkursów Pucharu Świata w Kuusamo.

- Wykorzystamy czas izolacji drużyny - zgodnie ze wszystkimi normami sanitarnymi - aby lepiej przygotować się do domowej odsłony Pucharu Świata w Niżnym Tagile - powiedział Dmitrij Dubrowski, prezes Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich, cytowany przez portal sportbox.ru.

ZOBACZ WIDEO: Skoki. Słabsza dyspozycja Kamila Stocha. "Zawsze w sezon zimowy wchodził bardzo ostrożnie"

Maksimoczkin był jednym z najsłabszych zawodników podczas weekendu Pucharu Świata w Wiśle. Skoczek nie przebrnął kwalifikacji do konkursu indywidualnego, a w drużynówce uzyskał najniższą notę spośród wszystkich Rosjan.

Dodajmy, że zawodnicy, którzy udali się na zawody PŚ w Kuusamo, na miejscu przejdą jeszcze jeden test na obecność koronawirusa.

Czytaj także: - Nie będzie tradycyjnego świątecznego konkursu mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Zawody przełożone

Źródło artykułu:
Komentarze (2)
avatar
Fanka Rożera
25.11.2020
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Uff. Myślałam, że koronawirus był w narcie.  
avatar
Steel
25.11.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Wodzu żoliborski, przecież to uchodźcy mięli przenosić choroby, a to Narodowy Wirus powala narciarską Europę - JAROSŁAW, JAROSŁAW, JAROSŁAW!!!